Jesteś tutaj: Start / Wolontariat

Wolontariat – to bezpłatne, świadome i dobrowolne działanie na rzecz innych.

Szkolne Koło Wolontariatu jest inicjatywą młodzieży, skierowaną do ludzi młodych, którzy chcą pomagać najbardziej potrzebującym, reagować czynnie na potrzeby środowiska, inicjować działania w środowisku szkolnym i lokalnym, wspomagać różnego typu inicjatywy charytatywne i kulturalne.

Opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariusza:

p. G. Kozakiewicz

p. M. Stankiewicz

CECHY WOLONTARIUSZA:

1.Dużo optymizmu i chęć działania.

2.Motywacja do niesienia pomocy potrzebującym.

3.Umiejętność wygospodarowania wolnej chwili.

4.Odwaga, empatia, otwartość.

5.Odpowiedzialność, wrażliwość, systematyczność.

6.Kultura osobista.

Regulamin Szkolnego Klubu Wolontariatu

Nie trzeba być bogatym,

aby ofiarować coś cennego drugiemu człowiekowi:

można mu podarować odrobinę czasu i uwagi”.

1. Każdy uczeń naszej szkoły może zostać wolontariuszem.

2. Wolontariusz niesie pomoc innym bezinteresownie i bezpłatnie.

3. Wolontariusz wykonuje swoją pracę rzetelnie i uczciwie.

4. Wolontariusz szanuje godność osobistą, dobre imię i własność osoby, której pomaga.

5. Wolontariusz dochowuje tajemnicy dotyczącej swojej pracy.

6. Wolontariusze działają w zespole i pomagają sobie nawzajem.

7. Niestosowanie się do regulaminu spowoduje skreślenie ucznia z listy Klubu.

4 X - Światowy Dzień Zwierząt

Smacznej karmy, dużo zabawek, pieszczot i... snu!

Tego wszystkiego możemy życzyć dzisiaj naszym zwierzakom, ponieważ dzisiaj, czyli 4 października obchodzą one swoje święto.

Nie zapominajmy także o tych, które żyją

w schroniskach, bo Światowy Dzień Zwierząt jest dedykowany

przede wszystkim im.

Psom, kotom, fretkom, chomikom, a nawet pająkom i biedronkom- dziś życzenia składać możemy właściwie każdemu zwierzakowi.

Światowy Dzień Zwierząt jest obchodzony w Polsce od roku 1993, jednak na świecie święto to wpisało się do kalendarza już w roku 1931.

Wiąże  się ściśle z obchodzonym w Kościele katolickim świętem wspomnienia Św. Franciszka z Asyżu, który jest patronem zwierząt i ekologów.

Głównym celem obchodów Światowego Dnia Zwierząt jest zwrócenie uwagi ludzi na los zwierzaków, szczególnie na los zwierząt bezdomnych i sytuację w schroniskach oraz informowanie ludzi o możliwościach pomocy.

W celebrację tego dnia każdego roku angażuje się wiele organizacji ekologicznych i ruchów działających na rzecz ochrony zwierząt.

Niestety wciąż wiele osób nie ma świadomości, jak wygląda życie czworonogów, które nie posiadają własnego domu. Dlatego właśnieTowarzystwo Opieki Zwierząt w wielu schroniskach organizuje Dni Otwartych Drzwi, zachęcając do adopcji i zwracając uwagę na ciężkie warunki bytowe i często brak środków na opiekę nad dużą ilością zwierzaków.

Cały miesiąc październik będzie miesiącem dobroci dla zwierząt. Zastanówmy się zatem, czy nie możemy pomóc jakiemuś biednemu, poszkodowanemu przez los zwierzakowi. Do końca miesiąca będzie przeprowadzona zbiórka karmy, akcesorii dla zwierząt typu: kuwety, kocyki, zabawki, które zostaną przekazane Towarzystwu Opieki Nad Zwierzętami w naszym mieście.

Prosimy uczniów z klas IV - VIII o przynoszenie rzeczy do sali 35

do pani Stankiewicz i pani Kozakiewicz,

natomiast uczniów z klas I – III

do pani Bańkowskiej.

Szkolny Klub Wolontariusza

10.2018

Szkolny Klub Wolontariusza

INFORMACJA

Szkolny Klub Wolontariusza ogłasza zbiórkę środków czystości dla osób potrzebujących, korzystających z pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża. Zbiórka środków czystości będzie trwać do 14 grudnia br. Środki czystości proszę przekazywać swoim wychowawcom.

Wspieraj działania Polskiego Czerwonego Krzyża!

Podziel się tym, co masz z potrzebującymi!

09.2018