Jesteś tutaj: Start / Doradca zawodowy

Doradca zawodowy

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Doradca zawodowy  - mgr  Magdalena Cebula

 

 

GODZINY PRACY :

PONIEDZIAŁEK  10:30-15:30

 WTOREK  08:00-13:00

Artykuły

INFORMATORY O ZAWODACH

 

Informator o zawodach szkolnictwa zawodowego

 

201 kart zawodów i kwalifikacji zawodowych można również znaleźć w publikacji ZAMEK na stronie www.e-zamek.pl w ikonce BIBLIOTEKA. Karty można pobrać w pdf lub odsłuchać wersji z lektorem.

 13
11.2018

Zadania szkolnego doradcy zawodowego

Czym w szkole zajmuje się doradca zawodowy?

  • Doradca zawodowy udziela pomocy w wyborze zawodu, planowaniu kariery oraz przygotowuje do procesu poszukiwania pracy. Z pomocy doradcy zawodowego może skorzystać każdy uczeń stojący przed wyborem kolejnego etapu edukacji.
  • Obecność doradcy w procesie planowania kariery pozwala usystematyzować wiedzę związaną z dotychczasowymi doświadczeniami i osiągnięciami edukacyjno-zawodowymi oraz ułatwia wgląd we własną osobę.
  • Doradztwo zawodowe w szkole ma formę spotkań indywidualnych lub grupowych. Podczas spotkań indywidualnych doradca pomoże w zaplanowaniu indywidualnej ścieżki rozwoju. Spotkania grupowe są uzupełnieniem spotkań indywidualnych i mają na celu wzmocnienie procesu doradczego.

 

 

07
11.2018

Rekrutacja na rok szkolny 2019/2020

     Drodzy Rodzice Uczniów klas 8

Od września trwa kampania informacyjna dotycząca rekrutacji na rok szkolny 2019/2020. W związku z tym na stronie MEN został zamieszczony informator oraz  odpowiedzi na najczęsciej pojawiające się wątpliwości. We wszystkich kuratoriach zostały utworzone punkty informacyjno-konsultacyjne. Rodzice uczniów klas 8 mogą uzyskać informację na temat oferty edukacyjnej szkół ponadpodstawowych w regionie.

 

29
10.2018

Czytaj więcej o: Rekrutacja na rok szkolny 2019/2020