Grupa B

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Wigilia

Wigilia

WIGILIA GRUPOWA ODDZIAŁU 0 "B"

 

Już od dawien dawna, co roku w tych samych dniach grudniowych obchodzi się ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA. Czas oczekiwania na ŚWIĘTA w naszej grupie zakończyła wspólna wigilia, która odbyła się 20 grudnia. Dzieci w tym dniu dzieliły się opłatkiem, wspólnie kolędowały, składały sobie życzenia oraz zjadły przygotowane smakołyki. Obejrzały także JASEŁKA przygotowane przez starszych kolegów i koleżanki z klas III. I ta świąteczna atmosfera udzieliła się przedszkolakom jeszcze bardziej.

 

31
12.2019

Przejdź do - Spotkanie z Górnikiem i Krecikiem

Spotkanie z Górnikiem i Krecikiem

Niech żyje nam górniczy stan!

Grudzień jest miesiącem, który kojarzy się nie tylko ze świętami, Mikołajem, ale także ze św. Barbarą i obchodami górniczego święta. Chcąc przybliżyć dzieciom trudną i odpowiedzialną pracę górnika, zaprosiliśmy do przedszkola górnika w stroju galowym.

Szanowny Gość zaprezentował nam odświętne ubranie, nazywając poszczególne jego elementy. Opowiadał o swojej pracy pod ziemią. Dowiedzieliśmy się jakie maszyny i urządzenia są niezbędne do wydobycia węgla oraz co możemy uzyskać przetwarzając ten surowiec. Ten wyjątkowy Gość przybliżył przedszkolakom sylwetkę patronki wszystkich górników św. Barbarę.

Atrakcją spotkania była maskotka KRECIKA, który obdarował dzieciaki słodyczami.

Na zakończenie dzieci podziękowały za spotkanie wierszami, miały też okazję zrobić sobie wspólną fotografię z wyjątkowymi Gośćmi.

11
12.2019

Przejdź do - Mikołajki

Mikołajki

"6 grudnia jak dobrze wiecie - Święty Mikołaj chodzi po świecie, dźwiga swój worek niezmordowanie i każde dziecko prezent dostanie".......

Okres świąteczny to czas radości i wielkich marzeń wszystkich dzieci. Gdy tylko odrobina białego puchu otuliła świat, dzieci zaczęły wypatrywać
św. Mikołaja.

6 grudnia do przedszkolaków z workami pełnymi prezentów zawitał długo i niecierpliwie oczekiwany gość - św. Mikołaj. Od samego rana wszystkie przedszkolaki
z utęsknieniem wyglądały przez okna Szanownego Gościa. Mikołaj zjawił się w przedszkolu zaraz po śniadaniu. Wcześniej dzieci nauczyły się wielu piosenek
i wierszy, którymi został powitany przez przedszkolaki. Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze, przyniosło dzieciom radość, zabawki i słodycze. Dzieci Mikołajowi podziękowały za prezenty, zatańczyły wspólny taniec oraz zrobiły sobie z nim pamiątkowe zdjęcia.

 

 

06
12.2019

Przejdź do - Andrzejki

Andrzejki

Andrzejki

Świeca marszczy złoty nos, z każdej strony kapie wosk,

Cienie tłoczą się co krok, już w pokoju straszny tłok!

Cienie tu i cienie tam – pewnie przyszły wróżyć nam.

Już się pchają na firanki, cienie – czarne wycinanki.

Już rozsiadły się na ścianach: czarny zamek, czarna brama.

I już skrzą się na tapecie czarne koła przy karecie.

Czarny paź przed bramą staje, czarną róże nam podaje.

Kto ją weźmie – ja? Czy ty? Komu z nas się spełnią sny?

D. Gellner

W czwartek 28 listopada dzieci bawiły się w andrzejkowe wróżenie. Dla dzieci była to ogromna frajda. Odczytywanie znaków i przepowiedni wprowadziło wszystkich w tajemniczy nastrój, pobudziło wyobraźnię.

Dowiedzieliśmy się co nas czeka w niedalekiej przyszłości (ktoś musi uważać na zdrowie, ktoś spotka kogoś dawno nie widzianego…) i tej bardziej odległej (np. dotyczącego tego jaki zawód wybiorą przedszkolaki jak już dorosną).

Wróżby andrzejkowe to oczywiście tylko wesoła zabawa i świeckie tradycje więc na wszystkie trzeba patrzeć z przymrużeniem oka, bo przecież nie one będą decydować o tym, co nas w życiu spotka.

Czy wróżby się spełnią – przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły one nam wiele radości, były okazją do wspólnej zabawy.

 

02
12.2019

Przejdź do - Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia

Miś różowy, miś pluszowy zbuntował się dziś.
Chce iść także do przedszkola, tak jak chodzi Krzyś.
Wziął Krzyś misia w obie rączki: „Po co pójdziesz tam?”
-„Będę bawił się wesoło i nie będę sam”.
„Gdy tak prosisz, to już chyba zabiorę cię dziś”.
– i tak zaczął do przedszkola chodzić z Krzysiem miś.

To jedna z najsympatyczniejszych uroczystości. Każde dziecko tego dnia przyszło do oddziału przedszkolnego ze swoim ulubionym pluszakiem. Dzieci opowiadały o swoich maskotkach, szukały swoich maskotek ukrytych w sali, gimnastykowały się z misiami, tańczyły, wybierały największego oraz najmniejszego misia. Wzięły udział w konkursie na „najszybsze wylizywanie miodu z talerza”. Degustowały też maślane ciasteczka maczane w miodku. Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechów i  radości. 
Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów.

Bądźmy z Misiem za pan brat!!!

25
11.2019

Przejdź do - Dzień Kredki

Dzień Kredki

22
11.2019

Przejdź do - Spotkanie z policjantem

Spotkanie z policjantem

15
11.2019

Przejdź do - Odkrywamy literę "D"

Odkrywamy literę "D"

12
11.2019

Przejdź do - Dzień Jabłka

Dzień Jabłka

Dzień Jabłka w grupie przedszkolnej „B”

Dzieci w tym dniu przyszły ubrane na czerwono. Po smacznym śniadaniu zabawiły się w detektywów i szukały ukrytych w sali jabłek. Kiedy koszyk napełnił się rumianymi smakołykami przystąpiły do konkursów i konkurencji sportowych - oczywiście z jabłkiem w roli głównej.

Były też zabawy integracyjne m.in.”Czarodziejskie jabłko mam, zaraz komuś je dam…”.

Dzieci także określały wygląd jabłek ich cechy smakowe (kwaśne, słodkie, miękkie, twarde) oraz dowiedziały się z czego jest zbudowane.

Przedszkolaki obserwowały jak jabłuszko ze stanu stałego przemienia się w stan ciekły, obserwując pracę sokowirówki i degustowały wyciśnięty soczek. Dzieci wiedzą, że jabłko ma dużo walorów zdrowotnych. Wyciśnięte soki dodają odporności i witamin. Przedszkolacy mają też świadomość, że przed spożyciem jabłko należy dokładnie umyć.

Delektowały się też musem jabłkowym, którym przekładały małe krążki andruta.

Na koniec każdy przedszkolak zrobił sobie pamiątkowe zdjęcie „w jabłuszku”.

Od dziś jabłuszko będzie przyjacielem każdego przedszkolaka.

04
11.2019

Przejdź do - "Szkoła pamięta"

"Szkoła pamięta"

W ramach akcji „Szkoła pamięta” ogłoszonej przez Ministra Edukacji Narodowej, dzieci z oddziału przedszkolnego „B” - 25 października, odwiedziły pomnik przy ul. Krakowskiej poświęcony ofiarom strajku z maja 1931 r., gdzie zapaliły znicze oraz uczciły chwilą ciszy tak ważne miejsce dla naszej jaworznickiej wspólnoty.

28
10.2019