Grupa B

Dzień Kota

Obchody Dnia Kota w oddziale przedszkolnym "B".

02.2020

Walentynki

Dzień upłynął na miłych zabawach związanych z WALENTYNKAMI- rozmowach o znaczeniu przyjaźni, życzliwości, szacunku i miłości do bliskich, kolegów, znajomych. Głównym rekwizytem tego dnia był czerwony balonik w kształcie serduszka. Nie zabrakło tez słodkiego poczęstunku. Życzymy wszystkim dużo miłości przez cały rok!

02.2020

Zabawa karnawałowa

Jak wiadomo trwa karnawał. Karnawał to czas wesołej i radosnej zabawy, to tańce przy muzyce, piękne stroje, maski i baloniki. Dlatego też z tej okazji odbył się w naszej grupie bal karnawałowy. Karnawał to wspaniała okazja do zabaw, zwłaszcza dla dzieci, które z ogromną radością wcielają się w różne postaci, najczęściej oczywiście bajkowe. Wszystkie dzieci pięknie prezentowały się w karnawałowych strojach i wesoło się bawiły. Przedszkolacy przebrali się w barwne i pomysłowe stroje księżniczek, biedronek, supermanów, żołnierzy, batmanów i innych niezwykłych postaci. Skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańców. Były kółeczka, wężyki i wspólne tańce oraz śpiewy
z wychowawcą. Podczas trwania zabawy odbyły się różne konkursy.
W przerwach balu przedszkolaki otrzymały słodki poczęstunek i soki. Bal, w którym dzieci chętnie uczestniczyły, przysporzył wiele radości i naturalnej spontaniczności naszym milusińskim, a to było głównym celem naszej zabawy karnawałowej.

01.2020

Wigilia

WIGILIA GRUPOWA ODDZIAŁU 0 "B"

Już od dawien dawna, co roku w tych samych dniach grudniowych obchodzi się ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA. Czas oczekiwania na ŚWIĘTA w naszej grupie zakończyła wspólna wigilia, która odbyła się 20 grudnia. Dzieci w tym dniu dzieliły się opłatkiem, wspólnie kolędowały, składały sobie życzenia oraz zjadły przygotowane smakołyki. Obejrzały także JASEŁKA przygotowane przez starszych kolegów i koleżanki z klas III. I ta świąteczna atmosfera udzieliła się przedszkolakom jeszcze bardziej.

Przejdź do - Spotkanie z Górnikiem i Krecikiem

Spotkanie z Górnikiem i Krecikiem

Niech żyje nam górniczy stan!

Grudzień jest miesiącem, który kojarzy się nie tylko ze świętami, Mikołajem, ale także ze św. Barbarą i obchodami górniczego święta. Chcąc przybliżyć dzieciom trudną i odpowiedzialną pracę górnika, zaprosiliśmy do przedszkola górnika w stroju galowym.

Szanowny Gość zaprezentował nam odświętne ubranie, nazywając poszczególne jego elementy. Opowiadał o swojej pracy pod ziemią. Dowiedzieliśmy się jakie maszyny i urządzenia są niezbędne do wydobycia węgla oraz co możemy uzyskać przetwarzając ten surowiec. Ten wyjątkowy Gość przybliżył przedszkolakom sylwetkę patronki wszystkich górników św. Barbarę.

Atrakcją spotkania była maskotka KRECIKA, który obdarował dzieciaki słodyczami.

Na zakończenie dzieci podziękowały za spotkanie wierszami, miały też okazję zrobić sobie wspólną fotografię z wyjątkowymi Gośćmi.

Mikołajki

"6 grudnia jak dobrze wiecie - Święty Mikołaj chodzi po świecie, dźwiga swój worek niezmordowanie i każde dziecko prezent dostanie".......

Okres świąteczny to czas radości i wielkich marzeń wszystkich dzieci. Gdy tylko odrobina białego puchu otuliła świat, dzieci zaczęły wypatrywać
św. Mikołaja.

6 grudnia do przedszkolaków z workami pełnymi prezentów zawitał długo i niecierpliwie oczekiwany gość - św. Mikołaj. Od samego rana wszystkie przedszkolaki
z utęsknieniem wyglądały przez okna Szanownego Gościa. Mikołaj zjawił się w przedszkolu zaraz po śniadaniu. Wcześniej dzieci nauczyły się wielu piosenek
i wierszy, którymi został powitany przez przedszkolaki. Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze, przyniosło dzieciom radość, zabawki i słodycze. Dzieci Mikołajowi podziękowały za prezenty, zatańczyły wspólny taniec oraz zrobiły sobie z nim pamiątkowe zdjęcia.

12.2019

Świeca marszczy złoty nos, z każdej strony kapie wosk,

Cienie tłoczą się co krok, już w pokoju straszny tłok!

Cienie tu i cienie tam – pewnie przyszły wróżyć nam.

Już się pchają na firanki, cienie – czarne wycinanki.

Już rozsiadły się na ścianach: czarny zamek, czarna brama.

I już skrzą się na tapecie czarne koła przy karecie.

Czarny paź przed bramą staje, czarną róże nam podaje.

Kto ją weźmie – ja? Czy ty? Komu z nas się spełnią sny?

D. Gellner

W czwartek 28 listopada dzieci bawiły się w andrzejkowe wróżenie. Dla dzieci była to ogromna frajda. Odczytywanie znaków i przepowiedni wprowadziło wszystkich w tajemniczy nastrój, pobudziło wyobraźnię.

Dowiedzieliśmy się co nas czeka w niedalekiej przyszłości (ktoś musi uważać na zdrowie, ktoś spotka kogoś dawno nie widzianego…) i tej bardziej odległej (np. dotyczącego tego jaki zawód wybiorą przedszkolaki jak już dorosną).

Wróżby andrzejkowe to oczywiście tylko wesoła zabawa i świeckie tradycje więc na wszystkie trzeba patrzeć z przymrużeniem oka, bo przecież nie one będą decydować o tym, co nas w życiu spotka.

Czy wróżby się spełnią – przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły one nam wiele radości, były okazją do wspólnej zabawy.

12.2019

Miś różowy, miś pluszowy zbuntował się dziś.
Chce iść także do przedszkola, tak jak chodzi Krzyś.
Wziął Krzyś misia w obie rączki: „Po co pójdziesz tam?”
-„Będę bawił się wesoło i nie będę sam”.
„Gdy tak prosisz, to już chyba zabiorę cię dziś”.
– i tak zaczął do przedszkola chodzić z Krzysiem miś.

Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów.

Bądźmy z Misiem za pan brat!!!

Dzień Kredki

Spotkanie z policjantem