Jesteś tutaj: Start / Z życia szkoły

Z życia szkoły

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Wycieczka do Warszawy

Wycieczka do Warszawy

Warszawa 2019 r.

 

W dniach 6 i 7 czerwca klasy VIII a, VIII b i VII a pod opieką pani Agnieszki Bazarnickiej, pani Anny Wierzyckiej i pani Elżbiety Zając wybrały się na wycieczkę szkolną do Warszawy. Przepiękna pogoda umożliwiła uczestnikom zrealizowanie wszystkich punktów programu takich jak:

 

- spacer po Łazienkach Królewskich,

- zwiedzanie siedziby TVP oraz Muzeum Powstania Warszawskiego,

- przejście pod pomnik Syrenki Warszawskiej,

- podziwianie ogrodów na dachu Biblioteki UW,

- połączenie zabawy i nauki poprzez wykonywanie interesujących doświadczeń w Centrum Nauki Kopernik,

- zwiedzanie Stadionu Narodowego trasą „Piłkarskie emocje”.

 

Dodatkowo przewodnik z biura podróży INDEX przekazywał na bieżąco ciekawe fakty z historii Warszawy w sposób przystępny i interesujący dla uczniów. Wszyscy byli bardzo zadowoleni, a wycieczka zapewniła im ogrom wrażeń.

09
06.2019

Przejdź do - Dzień Dziecka w 1b

Dzień Dziecka w 1b

Nasze Święto

 

Dzień Dziecka uczniowie klasy 1b postanowili uczcić w dniu 31 maja 2019 r. w Borowej Chacie. Pogoda dopisała, wycieczka więc miała charakter rekreacyjny, ale też czekała tam na pierwszaków miła niespodzianka – poczęstunek w postaci pizzy i ulubionych frytek. Wesoła ferajna miło spędziła czas na placu zabaw, korzystając z rozmaitych urządzeń sprawnościowych. Atrakcji starczyło dla każdego. Jedni wybrali huśtawki, inni zjeżdżalnie, drabinki, labirynty, a na koniec wszyscy pokonali w świetnym stylu - tor przeszkód. Dzisiejsza impreza to wspaniała zabawa sprzyjająca integracji grupy, jak również okazja do poznawania zasad savoir vivre w restauracji. Wszyscy zmęczeni, ale radośni, pełni wrażeń i szczęśliwi wróciliśmy do szkoły.

Małgorzata Kozioł

31
05.2019

Spotkanie z policjantem

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

W KLASACH CZWARTYCH

W dniu 28 maja br. w klasach IV a i IV b odbyło się spotkanie z funkcjonariuszem Miejskiej Komendy Policji w Jaworznie nt. bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Policjant zapoznał uczniów z zasadami bezpiecznego poruszania się rowerem po drodze. Przypomniał jakie elementy wchodzą w skład obowiązkowego wyposażenia roweru, omówił manewry na drodze i ważność znaków drogowych.

Spotkanie z policjantem uświadomiło uczniom, jak ważna jest znajomość przepisów ruchu drogowego i znajomość znaków drogowych, aby uniknąć wypadku.

Z pewnością wiedzę, jaką zdobyli uczniowie na tym spotkaniu wykorzystają na egzaminie na kartę rowerową i w życiu codziennym.

 

M. Stankiewicz

 

29
05.2019

Przejdź do - Dzień Naukowca

Dzień Naukowca

DZIEŃ NAUKOWCA


W dniu 27 maja br. odbył się w szkole Dzień Naukowca. Uczniowie z klas IV – VIII wzięli udział w pokazie doświadczeń i eksperymentów przygotowanych przez nauczycieli: p. A. Adamczyk, p. J. Gajewską, p. S. Wiśniewską, p. A. Śliwińską - Gabryś, p. M. Stankiewicz.

Nauczyciele z wielkim zaangażowaniem poprowadzili dla swoich uczniów pokaz eksperymentów chemicznych, doświadczeń fizycznych i przyrodniczych, wprowadzając wszystkich w świat wiedzy i nauki. Podczas pokazu uczniowie mogli pod czujnym okiem prowadzącego samodzielnie przeprowadzić doświadczenie. Eksperymenty bardzo były ciekawe i różnorodne, coś się pieniło, czasem zapalało, a nawet eksplodowało.

Dzień został zaliczony do bardzo udanych i pewnie w przyszłości go powtórzymy.

28
05.2019

Przejdź do - IV Akcja Charytatywna

IV Akcja Charytatywna

17 maja br. w sali obrad Urzędu Miejskiego w Jaworznie Młodzieżowa Rada Miasta Jaworzna wraz ze Stowarzyszeniem "Jaworzno to My" zorganizowała spotkanie podsumowujące I etap IV Akcji Charytatywnej na Rzecz Domu Dziecka w Jaworznie. Na spotkanie przybyli dyrektorzy, nauczyciele oraz wolontariusze, którzy byli mocno zaangażowani w zbiórkę charytatywną. Podziękowania dokonali pani Irena Wojtanowicz - Stadler - Naczelnik Wydziału Edukacji UM, Kamil Łach - prezes Stowarzyszenia "Jaworzno To My" oraz Miłosz Filipowicz - Przewodniczący MRMJ. W naszej szkole pieniążki zbierały 2 Anie z kl.7 pod opieką Opiekuna Samorządu p.Magdaleny Korczyk. 

W tym roku w szkołach jaworznickich zebrano ponad 13 tyś zł!
Jeszcze raz bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do udziału w akcji i wpłacili na ten szczytny cel.

24
05.2019

Przejdź do - Wycieczka w Pieniny

Wycieczka w Pieniny

13 i 14 maja odbyła się wycieczka w Pieniny. Wzięło w niej udział 38 uczniów klas 4, 5 i 6.

Mimo zaskakującej jak na maj pogody, humory dopisywały i udało nam się zobaczyć wszystko ,co zostało zaplanowane.
Zwiedziliśmy m. in. zamek Niedzica i Czorsztyn, płynęliśmy statkiem po jeziorze, przeszliśmy wąwóz Homole, odwiedziliśmy Szczawnicę, gdzie mieliśmy możliwość skosztować wód leczniczych, a także odwiedziliśmy 3 bardzo ciekawe muzea.
Nie zabrakło nawet kiełbasek przy ognisku.
Bawiliśmy się świetnie!

24
05.2019

Przejdź do - Pierwszaki w projekcie eTwinning

Pierwszaki w projekcie eTwinning

Po raz drugi klasy 1a i 1b wzięły udział w międzynarodowym projekcie pt. "Give the World to the Hands of Children", w kórym dzieci z całej Europy prezentowały na eTwinningu prace plastyczne o tematyce wiosennej oraz wiosenne zabawy.

 

 

                                                                                                                                    Marta Koszowska

17
05.2019

Przejdź do - Wojewódzki Konkurs Pocztów Sztandarowych

Wojewódzki Konkurs Pocztów Sztandarowych

4 kwietnia w Jaworznie w Domu Kultury odbył się coroczny Wojewódzki Konkurs Pocztów Sztandarowych, w którym wzięło udział ok. 20 pocztów z różnych szkół w naszym województwie.

Poczet sztandarowy w składzie: Jakub Kozik, Emilia Tybor i Paulina Szykuła pod opieką Opiekuna Samorządu Magdaleny Korczyk zajęli w nim 2 miejsce, godnie reprezentując naszą szkołę. Uroczyste podziękowanie i wręczenie nagród odbędzie się na jaworznickim rynku pod Pomnikiem Niepodległości 3 maja podczas obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Gratulujemy sukcesu!

30
04.2019

Konkurs TOZ na najlepszy Ekokalendarz

Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami -oddział w Jaworznie organizuje konkurs na najładniejszy Ekokalendarz.

-Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych.

-W konkursie mogą brać udział grupy maksymalnie 2 osobowe.

-Uczestnicy mają za zadanie przygotować kalendarz o tematyce ekologicznej-ochronie przyrody i zwierząt.

-Praca powinna mieć format A3 lub A2, a technika wykonania jest dowolna.

-Kalendarze zostaną przedstawione na obchodach Dnia Ziemii 30.05.

-Prace należy przynosić na świetlicę do p. Marty Koszowskiej do 13.05.

 

Zachęcam do udziału w konkursie.

 

                                                                                       Marta Koszowska

 

30
04.2019

Przejdź do - Konkurs "Megapisanka" w Galenie

Konkurs "Megapisanka" w Galenie

4 kwietnia przedstawicielki naszej szkoły tj. Emilka i Oliwia z klasy 5a oraz Julka, Oliwia, Martyna i Kalina z klasy 6b wzięły udział w konkursie zorganizowanym przez Galerię Galena "Megapisanka". Celem konkursu było ozdobienie wg własnego pomysłu 1,5 m pisanki ze styropianu.

 


 

Od 5 - 19 kwietnia trwa Plebiscyt na najciekawszą pisankę oraz Wiosenny konkurs.

Warunkiem udziału w Plebiscycie i Konkursie jest dokonanie zakupów za min. 20 zł udokumentowane paragonem. Za każde 20 zł, pełnoletni uczestnik otrzyma 1 kupon, który jest ekwiwalentem 1 głosu. Kupony można odbierać w Punkcie Konkursowym po przedstawieniu paragonu i prawidłowo wypełniony wrzucić do urny. Do 30 kwietnia kupony zostaną przeliczone. Zwycięzcą zostaje szkoła, której Megapisanka otrzyma najwięcej głosów. Nagrodą dla zwycięzkiej szkoły jest telewizor, a dla osób ze zwycięzkiej drużyny - nagrody rzeczowe.

Konkurs natomiast polega na udzieleniu kreatywnej odpowiedzi na pytanie "Co dodaje kolorów Twojemu życiu"?. Aby wziąć udział w konkursie również należy dokonać zakupów za kwotę min. 20 zł. Za każde 20 zł uczestnik otrzyma 1 kupon. Miejsce na wpisanie odpowiedzi znajduje się na Kuponie. Odpowiedzi będą oceniane przez Komisję Konkursową wg kryteriów pomysłowości i literackości tekstu. Zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę w postaci roweru marki Romet LTD EDITION o wartości 899 zł oraz nagrodę pieniężną w wysokości 100 zł.

Regulamin Plebiscytu i Konkursu dostępny jest w siedzibie Organizatora, w Biurze Administracji Galerii Galena oraz na stronie www.galeriagalena.pl

Zachęcam do głosowania w Plebiscycie oraz do udziału w Konkursie.

Marzena Karwat

 

05
04.2019