Jesteś tutaj: Start / Z życia szkoły

Przejdź do - Uczeń klasy II "a" -  laureatem konkursu "Symbole Jaworzna"

Uczeń klasy II "a" - laureatem konkursu "Symbole Jaworzna"

Tomasz Chruścik  zajął III miejsce w Miejskim Konkursie organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2,  pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna.

Przejdź do - Dzień Bezpiecznego Internetu w klasach I-III

Dzień Bezpiecznego Internetu w klasach I-III

Dzień 11 lutego w naszej szkole przebiegał pod hasłem bezpieczeństwa w sieci. W klasach I-III odbyły się pogadanki oraz prezentacje, podczas których dzieci poznały zasady bezpiecznego korzystania z internetu. Uczniowie wykonali również plakaty na temat:

„Jak wyobrażam sobie strażnika internetu?'' lub „Jak wygląda wirus komputerowy?''

Plakaty wezmą udział w szkolnym konkursie, którego wyniki zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły w najbliższym czasie.

Przejdź do - Dzień Bezpiecznego Internetu w klasach IV-VIII

Dzień Bezpiecznego Internetu w klasach IV-VIII

11 lutego to Dzień Bezpiecznego Internetu. W związku z tym przez cały pierwszy tydzień tego miesiąca na lekcjach informatyki w klasach 4 – 8 odbywały się zajęcia pt. „Jak bezpiecznie korzystać z Internetu?”. W klasach starszych omówiona została tematyka publikacji postów, zdjęć i komentarzy na portalach społecznościowych oraz jakie niesie to konsekwencje w dalszym życiu. Uczniowie zapoznali się również z pojęciem nomofobia.
Na holu szkolnym trwa wystawa plakatów uczniów pt. „Jak spędzasz wolny czas w sieci?”.
Został także sformułowany kontrakt cyfrowy, z którym zostaną zapoznani: dyrektor szkoły, nauczyciele i uczniowie.

Jesteśmy naukowcami

"Jesteśmy naukowcami"

Uczniowie klasy III A poznali informacje na temat drogi naukowej Marii Skłodowskiej Curie "ze szkoły do laboratorium". Zainspirowani dokonaniami noblistki sami spróbowali przeprowadzić proste doświadczenia i  obserwacje. Dzieci miały przydzielone zadania i aktywnie brały udział w doświadczeniach, w wyniku których zaobserwowały: gwałtowne bulgotanie różnych mieszanin, wytwarzanie gazu, zmienianie kolorów wody. Wszystkie doświadczenia zostały wcześniej  zaplanowane, odbywały się w sposób bezpieczny, były nie tylko pouczające, ale również dostarczyły małym naukowcom wiele frajdy.
Anna Bańkowska

Spotkanie noworoczne w 3b

Klasa 3b wita Nowy 2020 Rok!

Przejdź do - Klasa 3a i 3b na lekcji w Multikinie

Klasa 3a i 3b na lekcji w Multikinie

Przejdź do - Spotkanie noworoczne w klasie 3a

Spotkanie noworoczne w klasie 3a

Przejdź do - Oczekując na święta - uczymy dzieci programowania

Oczekując na święta - uczymy dzieci programowania

Oczekując na Święta

- Uczymy Dzieci Programować

W okresie przedświątecznym (od 2. do 20.12.2019 r.), klasa 2b wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie „Oczekując na Święta - Uczymy Dzieci Programować”. Regulamin konkursu zakładał wykonanie Kalendarza Adwentowego z zadaniami na każdy adwentowy dzień, a potem już codzienna realizacja tychże. Podczas tego wyzwania nauczyliśmy się skanować i odczytywać kody QR, ale nie tylko…  Było sporo pracy, ale jeszcze więcej wspaniałej zabawy i ogromny bagaż nowych doświadczeń z programowaniem Ozobotów. Relacje filmowe z naszych konkursowych zmagań zgodnie z regulaminem zamieszczaliśmy sukcesywnie na funpage EduSense. Teraz cierpliwie czekamy na rozstrzygnięcie konkursu w dniu 8 stycznia 2020 r.

Wigilia w 2a

12.2019

"W świecie cząsteczek"

KONKURS „W ŚWIECIE CZĄSTECZEK” ROZSTRZYGNIĘTY!!!

W grudniu w naszej szkole odbył się konkurs chemiczny pt. „W świecie cząsteczek”. Polegał on na wykonaniu modelu wybranego związku chemicznego składającego się z co najmniej 8 atomów. W konkursie wzięło udział 16 uczniów z klas 7 i 8. Uczestnicy konkursu wykazali się dużą pomysłowością i oryginalnością przy wykonaniu swoich prac.

Wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce- Jolanta Helbin kl 7A

II miejsce- Adam Brożek kl 8A

III miejsce- Wiktoria Kudlik kl 8A

Wszyscy uczniowie za udział w konkursie otrzymali cząstkowe oceny celujące lub bardzo dobre z chemii. Poza tym uczniowie wyróżnieni otrzymają pamiątkowe dyplomy i nagrody podczas najbliższego apelu porządkowego.

Anna Dzierwa-Jaromin

12.2019