Jesteś tutaj: Start / Z życia szkoły

Magiczny Świat Zawodów

W dniu 24 lutego klasa II „a” odbyła  wycieczkę po pracowniach  Centrum Kształcenia Praktycznego w Jaworznie, gdzie dzieci poznały „Magiczny Świat Zawodów”. W trakcie pobytu uczniowie zwiedzili następujące pracownie: fryzjerską, mechaniki pojazdowej, budowlaną, obróbki materiałowej i łączenia materiałów, pracownię pomiarów elektrycznych i elektronicznych i doradztwa zawodowego. Uczniowie w trakcie pobytu na danej pracowni zostali zapoznani przez nauczycieli  z określonym zawodem, jego specyfiką oraz narzędziami pracy. Wizyta zakończyła się konkursem zadań praktycznych. Wycieczka była bardzo interesująca i pouczająca.

Dziękujemy doradcy zawodowemu pani Monice Durczyńskiej z Centrum Kształcenia Praktycznego za organizację oraz opiekę podczas całej wycieczki.

Przejdź do - Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu

PRACE WYRÓŻNIONE W KONKURSIE POD TYTUŁEM:

Jak wyobrażasz sobie strażnika internetu lub wirusa komputerowego?” zorganizowanym z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu.

Klasa I „a” - Ewa Helbin, Emilia Czechowska, Jakub Borzęcki

Klasa I „b” - Weronika Kwarciak

Klasa II „a” - Piotr Knapik, Michał Dudek, Wiktor Żmija, Mikołaj Bartosik

Klasa II„b” - Magdalena Czarnecka, Anna Dubiel

Klasa III „a” - Kacper Baran, Paweł Czogiel

Klasa III „b” - Emilia Gwizdoń, Aleksandra Kornobis, Krzysztof Brzeziński, Adam Micek

02.2020

Przejdź do - Uczeń klasy II "a" -  laureatem konkursu "Symbole Jaworzna"

Uczeń klasy II "a" - laureatem konkursu "Symbole Jaworzna"

Tomasz Chruścik  zajął III miejsce w Miejskim Konkursie organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2,  pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Jaworzna.

Przejdź do - Dzień Bezpiecznego Internetu w klasach I-III

Dzień Bezpiecznego Internetu w klasach I-III

Dzień 11 lutego w naszej szkole przebiegał pod hasłem bezpieczeństwa w sieci. W klasach I-III odbyły się pogadanki oraz prezentacje, podczas których dzieci poznały zasady bezpiecznego korzystania z internetu. Uczniowie wykonali również plakaty na temat:

„Jak wyobrażam sobie strażnika internetu?'' lub „Jak wygląda wirus komputerowy?''

Plakaty wezmą udział w szkolnym konkursie, którego wyniki zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły w najbliższym czasie.

Przejdź do - Dzień Bezpiecznego Internetu w klasach IV-VIII

Dzień Bezpiecznego Internetu w klasach IV-VIII

11 lutego to Dzień Bezpiecznego Internetu. W związku z tym przez cały pierwszy tydzień tego miesiąca na lekcjach informatyki w klasach 4 – 8 odbywały się zajęcia pt. „Jak bezpiecznie korzystać z Internetu?”. W klasach starszych omówiona została tematyka publikacji postów, zdjęć i komentarzy na portalach społecznościowych oraz jakie niesie to konsekwencje w dalszym życiu. Uczniowie zapoznali się również z pojęciem nomofobia.
Na holu szkolnym trwa wystawa plakatów uczniów pt. „Jak spędzasz wolny czas w sieci?”.
Został także sformułowany kontrakt cyfrowy, z którym zostaną zapoznani: dyrektor szkoły, nauczyciele i uczniowie.

Jesteśmy naukowcami

"Jesteśmy naukowcami"

Uczniowie klasy III A poznali informacje na temat drogi naukowej Marii Skłodowskiej Curie "ze szkoły do laboratorium". Zainspirowani dokonaniami noblistki sami spróbowali przeprowadzić proste doświadczenia i  obserwacje. Dzieci miały przydzielone zadania i aktywnie brały udział w doświadczeniach, w wyniku których zaobserwowały: gwałtowne bulgotanie różnych mieszanin, wytwarzanie gazu, zmienianie kolorów wody. Wszystkie doświadczenia zostały wcześniej  zaplanowane, odbywały się w sposób bezpieczny, były nie tylko pouczające, ale również dostarczyły małym naukowcom wiele frajdy.
Anna Bańkowska

Spotkanie noworoczne w 3b

Klasa 3b wita Nowy 2020 Rok!

Przejdź do - Klasa 3a i 3b na lekcji w Multikinie

Klasa 3a i 3b na lekcji w Multikinie

Przejdź do - Spotkanie noworoczne w klasie 3a

Spotkanie noworoczne w klasie 3a

Przejdź do - Oczekując na święta - uczymy dzieci programowania

Oczekując na święta - uczymy dzieci programowania

Oczekując na Święta

- Uczymy Dzieci Programować

W okresie przedświątecznym (od 2. do 20.12.2019 r.), klasa 2b wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie „Oczekując na Święta - Uczymy Dzieci Programować”. Regulamin konkursu zakładał wykonanie Kalendarza Adwentowego z zadaniami na każdy adwentowy dzień, a potem już codzienna realizacja tychże. Podczas tego wyzwania nauczyliśmy się skanować i odczytywać kody QR, ale nie tylko…  Było sporo pracy, ale jeszcze więcej wspaniałej zabawy i ogromny bagaż nowych doświadczeń z programowaniem Ozobotów. Relacje filmowe z naszych konkursowych zmagań zgodnie z regulaminem zamieszczaliśmy sukcesywnie na funpage EduSense. Teraz cierpliwie czekamy na rozstrzygnięcie konkursu w dniu 8 stycznia 2020 r.