Jesteś tutaj: Start / Z życia szkoły

06.2020

Pożegnanie klasy 8a

Drodzy Ósmoklasiści!

Z całego serca gratulujemy Wam osiągnięcia, jakim jest zakończenie Szkoły Podstawowej. Jesteście mądrzejsi i bogatsi o dorobek zgromadzony w czasie ośmioletniej nauki. Życzymy Wam szczęścia, radości i osiągnięcia wszystkich zamierzonych celów. Niech Wasz wysiłek i wytrwałość w pogłębianiu wiedzy i umiejętności przyniosą Wam kolejne sukcesy w życiu. Abyście umieli cieszyć się sukcesami i umieli wyciągnąć wnioski z porażek.

Niech innym będzie dobrze z Wami, a Wam z innymi.
Mam nadzieję, że będziecie wracać myślami do lat szkolnych, do naszych wspólnych chwil.
Życzymy Wam niezapomnianych wakacji, spędzonych ciekawie, przyjemnie i zdrowo.

Dyrekcja szkoły, nauczyciele, wychowawcy, koledzy i koleżanki.

Zapraszamy do galerii wspomnień lat szkolnych;)

06.2020

Projekty edukacyjne

Klasa 8 rozpoczęła w II półroczu realizację projektów edukacyjnych. Związane były one z naszym miastem. Miały być prezentowane na forum szkoły. Niestety planowane cele musiały, w związku z koronawirusem, ulec zmianie. Myślę, że grupy poradziły sobie świetnie i w tych trudnych warunkach, opracowały zagadnienia w ciekawy sposób. Chcemy przedstawić fragmenty niektórych z nich.

Grupa I  - Wpływ człowieka na środowisko.

opracowały: Ania N., Katarzyna J.,Wiktoria S., Małgorzata M.

Grupa II - Działania ekologiczne w Jaworznie.

opracowały: Zuzanna K., Klaudia P., Wiktoria K., Ania W.

Grupa III - Obszar Chronionego Krajobrazu Dobra - Wilkoszyn.

opracowały: Wiktoria K., Maja Ch., Anna P.,Magdalena F., Sonia Z.

Projekty przekażemy do szkolnej biblioteki. Zachęcamy w przyszłości do korzystania.

Uczniowie klasy 7 A i 7 B zdalnie wykonali doświadczenia ze wskaźnikami

Uczniowie klasy 7 A i 7 B jako zadanie domowe mieli do wykonania 2 doświadczenia obowiązkowe, które polegały na sprawdzeniu jak zachowuje się barszcz czerwony po wprowadzeniu do niego kwasu cytrynowego i roztworu mydła. Następnie uczniowie musieli sprawdzić co dzieje się z esencją herbacianą po wprowadzeniu do niej cytryny. Osoby chętne dodatkowo mogły wykonać doświadczenie 3, które polegało na przygotowaniu wywaru z czerwonej kapusty, a następnie sprawdzeniu jak zachowuje się ów wskaźnik po wprowadzeniu go do różnych substancji z gospodarstwa domowego takich jak np. wody z ogórków, octu, roztworu mydła, płynu do naczyń, wybielacza, roztworu soli kuchennej, roztworu proszku do pieczenia itp. Uczniowie swoje doświadczenia, udokumentowali zdjęciami i uzupełnili przygotowane przez nauczyciela karty pracy, które zawierały obserwacje, wnioski z doświadczeń. Wszystkie osoby, które wykonały zadanie otrzymały oceny bardzo dobre lub celujące z przedmiotu.

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z doświadczeń uczniów.

Przejdź do - Trzymaj Formę - zdrowe śniadanie

Trzymaj Formę - zdrowe śniadanie

W ramach Ogólnopolskiej Akcji "Trzymaj Formę" uczniowie klas piątych i szóstych wykonali zdjęcia swoich pysznych i zdrowych śniadań.

Smacznego Uśmiech

Przejdź do - Trzymaj Formę - Ruch to zdrowie

Trzymaj Formę - Ruch to zdrowie

W ramach Ogólnopolskiej Akcji "Trzymaj Formę" uczniowie klas siódmych wykonali plakaty promujące ruch na świeżym powietrzu.

Przejdź do - 8 A zdalnie wykonała doświadczenia chemiczne

8 A zdalnie wykonała doświadczenia chemiczne

Chętni uczniowie z klasy 8 A wykonali dodatkowe zadanie z chemii. Polegało ono na wykonaniu 3 doświadczeń chemicznych:

• Jak zrobić pianę przy użyciu sody i octu

• Jak zrobić z jajka piłeczkę pingpongową?

• Jak napompować balon przy użyciu sody i octu

Uczniowie musieli samodzielnie wymyślić instrukcje przeprowadzenia doświadczeń w oparciu o informacje na różnych stronach internetowych oraz na YuTubie. Następnie przeprowadzili eksperymenty, które udokumentowali zdjęciami, filmikami i uzupełnili przygotowane przez nauczyciela karty pracy, które zawierały obserwacje, wnioski z doświadczeń oraz równania chemiczne. Wszystkie osoby, które przeprowadziły doświadczenia spisały się na medal. W nagrodę otrzymały oceny celujące za zadanie z chemii. Poniżej prezentujemy wybrane filmiki i zdjęcia z doświadczeń uczniów przeprowadzonych w domu, czy też na ogrodzie.

Przejdź do - Majowe świętowanie w klasie 3a

Majowe świętowanie w klasie 3a

"Polska, to dzieje,..pieśni, zwyczaje i święta. Polska to wszystko o czym każdy Polak pamięta".
Nie tylko tymi słowami z wiersza uczniowie klasy 3a postanowili uczcić majowe świętowanie lecz również poprzez samodzielnie  wykonanie  różnorodnych prac  plastycznych związanych z symbolami Polski.

Przejdź do - Moje miejsce odpoczynku, moje miejsce nauki - 7a

Moje miejsce odpoczynku, moje miejsce nauki - 7a

04.2020

Przejdź do - 8 A zdalnie wykonuje modele alkoholi