Jesteś tutaj: Start / Z życia szkoły

Uczniowie klasy 7 A i 7 B zdalnie wykonali doświadczenia ze wskaźnikami

Uczniowie klasy 7 A i 7 B jako zadanie domowe mieli do wykonania 2 doświadczenia obowiązkowe, które polegały na sprawdzeniu jak zachowuje się barszcz czerwony po wprowadzeniu do niego kwasu cytrynowego i roztworu mydła. Następnie uczniowie musieli sprawdzić co dzieje się z esencją herbacianą po wprowadzeniu do niej cytryny. Osoby chętne dodatkowo mogły wykonać doświadczenie 3, które polegało na przygotowaniu wywaru z czerwonej kapusty, a następnie sprawdzeniu jak zachowuje się ów wskaźnik po wprowadzeniu go do różnych substancji z gospodarstwa domowego takich jak np. wody z ogórków, octu, roztworu mydła, płynu do naczyń, wybielacza, roztworu soli kuchennej, roztworu proszku do pieczenia itp. Uczniowie swoje doświadczenia, udokumentowali zdjęciami i uzupełnili przygotowane przez nauczyciela karty pracy, które zawierały obserwacje, wnioski z doświadczeń. Wszystkie osoby, które wykonały zadanie otrzymały oceny bardzo dobre lub celujące z przedmiotu.

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z doświadczeń uczniów.

Przejdź do - Trzymaj Formę - zdrowe śniadanie

Trzymaj Formę - zdrowe śniadanie

W ramach Ogólnopolskiej Akcji "Trzymaj Formę" uczniowie klas piątych i szóstych wykonali zdjęcia swoich pysznych i zdrowych śniadań.

Smacznego Uśmiech

Przejdź do - Trzymaj Formę - Ruch to zdrowie

Trzymaj Formę - Ruch to zdrowie

W ramach Ogólnopolskiej Akcji "Trzymaj Formę" uczniowie klas siódmych wykonali plakaty promujące ruch na świeżym powietrzu.

Przejdź do - 8 A zdalnie wykonała doświadczenia chemiczne

8 A zdalnie wykonała doświadczenia chemiczne

Chętni uczniowie z klasy 8 A wykonali dodatkowe zadanie z chemii. Polegało ono na wykonaniu 3 doświadczeń chemicznych:

• Jak zrobić pianę przy użyciu sody i octu

• Jak zrobić z jajka piłeczkę pingpongową?

• Jak napompować balon przy użyciu sody i octu

Uczniowie musieli samodzielnie wymyślić instrukcje przeprowadzenia doświadczeń w oparciu o informacje na różnych stronach internetowych oraz na YuTubie. Następnie przeprowadzili eksperymenty, które udokumentowali zdjęciami, filmikami i uzupełnili przygotowane przez nauczyciela karty pracy, które zawierały obserwacje, wnioski z doświadczeń oraz równania chemiczne. Wszystkie osoby, które przeprowadziły doświadczenia spisały się na medal. W nagrodę otrzymały oceny celujące za zadanie z chemii. Poniżej prezentujemy wybrane filmiki i zdjęcia z doświadczeń uczniów przeprowadzonych w domu, czy też na ogrodzie.

Przejdź do - Majowe świętowanie w klasie 3a

Majowe świętowanie w klasie 3a

"Polska, to dzieje,..pieśni, zwyczaje i święta. Polska to wszystko o czym każdy Polak pamięta".
Nie tylko tymi słowami z wiersza uczniowie klasy 3a postanowili uczcić majowe świętowanie lecz również poprzez samodzielnie  wykonanie  różnorodnych prac  plastycznych związanych z symbolami Polski.

Przejdź do - Moje miejsce odpoczynku, moje miejsce nauki - 7a

Moje miejsce odpoczynku, moje miejsce nauki - 7a

Przejdź do - 8 A zdalnie wykonuje modele alkoholi

8 A zdalnie wykonuje modele alkoholi

Uczniowie klasy 8 A bardzo dobrze poradzili sobie z zadaniem domowym. Polegało ono na wykonaniu, na podstawie znajomości wzorów strukturalnych alkoholi, modeli kulkowych przy użyciu plasteliny: metanolu, etanolu, propanolu, butanolu i pentanolu. Poniżej prezentujemy wybrane prace. Są to modele wykonane przez Zuzię, Igora i Anię

AUTOPORTRETY klasa 2 „a”

Najważniejszy jest uśmiech” to temat dnia, kiedy uczniowie klasy 2„a” rysowali swoje autoportrety i przedstawiali siebie w pogodnym nastroju lub w sytuacjach, które wprawiają ich w taki nastrój. Oto wspaniałe efekty ich pracy:

Jak pracuje 3a?

Klasa 3a pilnie pracuje przez cały czas. Wszyscy na bieżąco liczą, czytają i uzupełniają różne zadania, piszą listy i własne spostrzeżenia, a nawet prowadzą hodowlę roślin.

Przejdź do - Pupile uczniów klasy 8a umilają czas spędzany w domu

Pupile uczniów klasy 8a umilają czas spędzany w domu