Jesteś tutaj: Start / Logopeda

zaprasza

na bezpłatne badanie logopedyczne

dzieci od 6 miesiąca życia do 6 roku życia,

które przeprowadzi neurologopeda dziecięcy mgr Joanna Bolek.

Badanie odbędzie się w dniu 19.06.2018 r. w godz. 16.30 – 19.00
w budynku Szkoły Podstawowej nr 14 w Jaworznie,
ul. Niemcewicza 7A, sala nr 26,

Zapisy pod numerem telefonu sekretariatu Szkoły (32) 762 93 26

06.2018

Czym zajmuje się logopeda?

CZYM ZAJMUJE SIĘ LOGOPEDA?

Wbrew powszechnej opinii logopeda nie zajmuje się jedynie wadami wymowy. Prowadzi on również terapię dzieci jąkających się, niedosłyszących, autystycznych, dzieci z afazją, oligofazją. Zajmuje się też pomocą dzieciom z różnorodnymi zaburzeniami neurologicznymi. Doświadczony neurologopeda pracuje nad profilaktyką i wczesnym wspomaganiem rozwoju mowy dzieci z grupy ryzyka okołoporodowego, wcześniaków, a także dzieci z zaburzeniami rozwoju i zespołami genetycznymi. Prowadzi terapię zaburzeń połykania. Koncentruje też swoją pomoc w przypadku dzieci z deficytami rozwojowymi w okresie noworodkowym, niemowlęcym, przedszkolnym oraz szkolnym.

Jeżeli zaistnieje taka potrzeba kieruje na konsultacje do innych specjalistów.

Warto zaznaczyć, że logopeda nie jest jedynie terapeutą dla dzieci. Pomocy w tej dziedzinie potrzebują również osoby dorosłe (po przebytym wylewie, udarze, wypadkach komunikacyjnych).

Prowadzi on także zajęcia w zakresie higieny i emisji głosu dla nauczycieli, aktorów, dziennikarzy.

11.2017