Jesteś tutaj: Start / Biblioteka

Biblioteka

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

GODZINY PRACY BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

 

PONIEDZIAŁEK

8:00 – 14:00

WTOREK

7:00 – 14:00

ŚRODA

7:00 – 14:00

CZWARTEK

8:00 – 14:00

PIĄTEK

7:00 – 14:00

 

Nauczyciele bibliotekarze

mgr Aneta Bergieł
mgr Bożena Galon
mgr Elżbieta Homlak

 

LOGO BIBLIOTEKI

 

 

Artykuły

Ferie tuż tuż ...

Tak jak w zeszłym roku zapraszamy Was do udziału w akcji czytelniczej – ZABIERZ KSIĄŻKĘ NA FERIE. Ze względu na to, że w czasie ferii będziecie mieli więcej wolnego czasu, prosimy o wypożyczanie książek, aby nie stały smutne na regałach w bibliotece. Z pewnością umilą Wam niejedną chwilę.

Tymczasem życzymy Wam, aby ferie zimowe były śnieżne, pełne atrakcji i wypoczynku od codziennych obowiązków szkolnych oraz przede wszystkim bezpieczne.

 

07
01.2020

Grudzień w liczbach - podsumowanie

Rozpoczął się nowy rok, więc czas na grudniowe podsumowania aktywności czytelniczej. W miesiącu kończącym 2019 rok odnotowano 366 odwiedzin uczniów i nauczycieli w bibliotecznej wypożyczalni, podczas których wypożyczono 345 książek: 70 lektur i  275 książek beletrystycznych oraz związanych z zainteresowaniami. Z liczb wynika, że niektórzy tylko zwracali pozycje książkowe do biblioteki, nie wypożyczając nic w zamian. Do najbardziej aktywnych klas należały klasy pierwsze:

1B - 53 książki

1A - 43 książki

2B - 42 książki

6B - 41 książek, tuż za podium :-)

3A - 34 książki, też całkiem ładny wynik :-)

 

Teraz nadszedł czas aby wyłonić najlepszych czytelników miesiąca:

Lidia Stawarz z kl. 1b - 14 książek

Natan Śmiech z kl. 6b - 9 książek

Magdalena Czarnecka z kl. 2b - 8 książek

Julia Grabania z kl. 1b - 8 książek

Maja Kucharska z kl. 2b - 7 książek

 

W czytelni odnotowano 205 odwiedzin, z czego bardzo się cieszymy.

Największa liczba wypożyczeń miała miejsce 6 grudnia, kiedy to Święty Mikołaj nagradzał wypożyczenie książki drobnym upominkiem. Wtedy to odwiedziło nas 119 osób, które wypożyczyły 123 pozycji książkowych.

Tak oto wygląda podsumowanie miesiąca, zwycięskim klasom oraz najlepiej czytającym uczniom gratulujemy i życzymy dalszego zapału do czytania.

Może wśród postanowień noworocznych nasi młodzi czytelnicy mają też i takie, by w tym roku przeczytać dużo książek?

 

 

 

"Dom, gdzie znajduje się książka jest przybytkiem słońca."

 Kornel Makuszyński

  

02
01.2020

Życzenia  Świąteczne

Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych z bliskimi w ciepłej, rodzinnej atmosferze oraz wszelkiej pomyślności i samych szczęśliwych chwil w nadchodzącym Nowym Roku

 

życzą Bibliotekarze

 
18
12.2019

Przejdź do - Nowości w bibliotece!

Nowości w bibliotece!

Nasze zbiory wzbogaciły się o nowe pozycje książkowe, które mogą umilić Wam świąteczny czas. Zapraszamy wszystkich miłośników czytania do biblioteki.
 


18
12.2019

Przejdź do - Mikołajki w bibliotece - relacja

Mikołajki w bibliotece - relacja

Mikołajki to jedno z najbardziej ukochanych i wyczekiwanych przez wszystkie dzieci Świąt. Biblioteka szkolna również włączyła się w te radosne obchody - na osoby wypożyczające w tym dniu książkę czekały miłe upominki, które uczniowie losowali z worka Świętego Mikołaja. Bibliotekarze, jak na tę okoliczność przystało, mieli na głowach mikołajkowe czapki, zaś do pomocy przybyli przebrani za reniferki pierwszoklasiści. Dzięki plakatom rozwieszonym na terenie szkoły wszyscy zainteresowani mogli się dowiedzieć o naszych planach i licznie pojawić się tego dnia w bibliotece. W efekcie odwiedziło nas 119 uczniów i wypożyczone przez nich zostały aż 123 książki   - trzeba przyznać, że frekwencja jest nadzwyczaj zadowalająca.
Na początku grudnia zostały przygotowane wystawki, z których możecie dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat Świętego Mikołaja.
Na szczególną uwagę zasługuje świąteczna aranżacja wnętrza biblioteki, wykonana przez panią Anetę Bergieł - polonistę i bibliotekarza w jednym. Ta pracochłonna oprawa nie uszła uwagi naszym czytelnikom, którzy od razu ją zauważyli i nie szczędzili słów uznania.

Mamy nadzieję, że miło spędziliście z nami ten mikołajkowy czas. Oby Święty Mikołaj odwiedził nas również w przyszłym roku!

 

09
12.2019

Podsumowanie listopada

Rozpoczął się już grudzień, więc czas na bilans aktywności czytelniczej z poprzedniego miesiąca. Odnotowano w nim 259 odwiedzin w bibliotecznej wypożyczalni, podczas których wypożyczono 215 książek: 40 lektur i  175 książek beletrystycznych oraz związanych z zainteresowaniami - te zdecydowanie przeważyły nad obowiązkowymi pozycjami książkowymi. Z liczb wynika, że niektórzy tylko zwracali pozycje książkowe, nie wypożyczając nic w zamian. W czytelni odnotowano następującą liczbę odwiedzin - aż 272.

W listopadzie grono czytelników zasilili pierwszoklasiści i od razu szturmem podbili biblioteczne podium:

1B - 51 książek

1A - 39 książek

2B - 30 książek

Tuż za nimi znaleźli się nauczyciele z liczbą 21 wypożyczonych książek.

Jeśli chodzi o ranking najlepiej czytających w danym miesiącu uczniów to wygląda on następująco:

Magdalena Czarnecka z kl. 2B - 10 książek

Leon Drzewiecki z kl. 1B - 8 książek

Igor Smacki z kl. 1B - 7 książek

Paweł Banasik z kl. 3A - 6 książek

Kacper Smolarczyk z kl. 1A - 6 książek

Lidia Stawarz z kl. 1B - 6 książek

Emilia Wirska z kl. 2A - 6 książek

Wszystkim znakomitym czytelnikom serdecznie gratulujemy, zostaną oni nagrodzeni ślicznymi zakładkami podczas najbliższego apelu szkolnego.

Tyle, jeśli chodzi o podsumowania, tymczasem trwają już przygotowania do hucznych obchodów Dnia Świętego Mikołaja, na które serdecznie wszystkich zapraszamy!

"Książka i możliwość czytania, to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji." (Maria Dąbrowska)

 

 

 

02
12.2019

Przejdź do - Trzecioklasiści kontra "Sposób na Elfa"

Trzecioklasiści kontra "Sposób na Elfa"

W poprzednim tygodniu uczniowie klas trzecich mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę o lekturze "Sposób na Elfa". W tym celu wypełnili oni test wyboru zawierający 14 pytań. Trzeba przyznać, że poszło im całkiem nieźle i z tego powodu mamy aż piętnastu laureatów tego konkursu! :-) Zostaną oni nagrodzeni dyplomami na najbliższym apelu szkolnym. Tak oto prezentuje się podium:
 
 
Podczas zajęć lekcyjnych dzieciaki wykonywały projekty okładek do przerabianej lektury. We wszystkich pracach widać ogrom starań i zaangażowania -  zostaną one wyeksponowane w galerii bibliotecznej. Ilustracje te również zostały poddane wnikliwej ocenie wychowawców i bibliotekarza szkolnego. Z obu  klas zostały wybrane najbardziej pomysłowe i staranne rysunki. Uczniowie, którzy w konkursie plastycznym zdobyli wyróżnienie lub jedno z trzech pierwszych miejsc również zostaną uhonorowani podczas piątkowego apelu - oto i oni:
 
 
Wszystkim laureatom składamy serdeczne gratulacje. Mamy nadzieję, że przygody psiaka Elfa na długo zapadną w Waszej pamięci i być może skłonią Was do sięgnięcia po kolejne tomy z jego perypetiami.
Serdeczne podziękowania należą się wychowawcom klas trzecich - pani Annie Bańkowskiej i pani Marioli Gładys - za wspaniałą współpracę, życzliwość  oraz świetny pomysł na konkurs plastyczny ;-)
 

25
11.2019

Przejdź do - Dzień Kredki w szkolnej bibliotece

Dzień Kredki w szkolnej bibliotece

W dniu dzisiejszym obchodzony był w naszej bibliotece Dzień Kredki. Podczas przerw lekcyjnych uczniowie mogli skorzystać z przygotowanych wcześniej kolorowanek i oddać się twórczej rozrywce. Dla młodszych dzieci była to sposobność do spotkania z ulubionymi postaciami z bajek oraz ćwiczenia  dokładności i precyzji. Dla starszych zaś była to okazja do relaksu pomiędzy poszczególnymi zajęciami szkolnymi.
Obecnie popularne są również kolorowanki dla osób dorosłych, zawierają bardziej skomplikowane i szczegółowe formy, często inspirowane motywami roślinnymi i zwierzęcymi.

Udowodniono, że kolorowanie obrazków wprowadza w stan wewnętrznego spokoju i równowagi, wzmacnia koncentrację i pobudza kreatywność. Kolorowanie wycisza umysł i pomaga zapomnieć o codzienności, dlatego polecamy te formę każdemu, kto chce miło i przyjemnie spędzić czas oraz rozbudzić swoją wyobraźnię! :-)

22
11.2019

Przejdź do - Pierwszaki czytelnikami!

Pierwszaki czytelnikami!

W dniu dzisiejszym w naszej bibliotece miało miejsce bardzo ważne wydarzenie - uczniowie pierwszych klas zostali włączeni w poczet pełnoprawnych czytelników. Uroczystość zaczęła się wędrówką dzieci z sali lekcyjnej do biblioteki, podczas której musiały one odpowiedzieć na pięć literackich zagadek. Za każde prawidłowe rozwiązanie grupa otrzymywała kartkę z literką. Aby wejść do szkolnej krainy książek dzieci musiały z literek ułożyć słowo klucz, którym okazał się być wyraz "BRAWO". Następnie pierwszoklasiści zostali zaznajomieni z biblioteką szkolną i zasadami w niej panującymi. Poznali też magiczną książkę, która skarżyła się na złe traktowanie i dała dzieciom kilka rad, jak należy się z nią obchodzić, aby mogła im służyć przez wiele lat. Kulminacyjnym momentem spotkania była uroczysta przysięga, którą dzieci złożyły, powtarzając słowa za bibliotekarzem. Od tego momentu stały się one naszymi czytelnikami i wreszcie mogły wypożyczyć swoje pierwsze książki.

Było nam niezmiernie miło gościć w naszej bibliotece uczniów klas pierwszych wraz z wychowawcami. Mamy nadzieję, że przygoda z książką jaką właśnie zaczęli, stanie się ważnym elementem ich szkolnej historii.

 

18
11.2019

Przejdź do - Podsumowanie 21-dniowej akcji czytelniczej z Gangiem Słodziaków

Podsumowanie 21-dniowej akcji czytelniczej z Gangiem Słodziaków

Nadszedł czas na podsumowanie akcji, do której w październiku zaproszone zostały klasy 1-5. Głównym celem przedsięwzięcia było wyrobienie nawyku codziennego czytania, dlatego też uczniowie na specjalnych kartach zdobywali za każdy dzień podpis swojego opiekuna, na miejscu którego wychowawca klasy umieszczał naklejkę. Ci, którzy zdobyli wszystkie punkty, zostaną na najbliższym apelu nagrodzeni imiennymi dyplomami. Najaktywniejsze klasy dostaną również maskotki i dyplomy, które wychowawca będzie mógł wyeksponować w sali lekcyjnej. Tak oto prezentuje się ranking poszczególnych klas:

 

3B - 8 osób - 1 miejsce
1B - 7 osób - 2 miejsce
2A - 7 osób - 2 miejsce
1A - 6 osób - 3 miejsce
2B - 6 osób - 3 miejsce
3A - 4 osoby
4A - 4 osoby
5B - 3 osoby
5A - 2 osoby

 

Gratulujemy wytrwałym czytelnikom, mamy nadzieję, że codzienna przygoda z czytaniem będzie przez Was nadal kontynuowana!!! :-)
 

12
11.2019