Jesteś tutaj: Start / Biblioteka

Biblioteka

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

GODZINY PRACY BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

 

PONIEDZIAŁEK

8:00 – 14:30

WTOREK

7:00 – 14:00

ŚRODA

7:00 – 14:00

CZWARTEK

8:00 – 14:30

PIĄTEK

7:00 – 14:00

 

Nauczyciele bibliotekarze

mgr Aneta Bergieł
mgr Bożena Galon
mgr Elżbieta Homlak

 

LOGO BIBLIOTEKI

 

 

Artykuły

Przejdź do - Huczne obchody Dnia Kota w szkolnej bibliotece!

Huczne obchody Dnia Kota w szkolnej bibliotece!

Jak co roku 17 lutego wszystkie "szare, bure lub pstrokate, wszystkie koty za pan brat" mają swoje kocie święto. Postanowiliśmy się również włączyć w te obchody. Oprócz wystawy tematycznej książek w bibliotece, na terenie szkoły pojawiły się plakaty zachęcające do odwiedzenia w tym dniu szkolnej książnicy. Bowiem każda osoba wypożyczająca dzisiaj książkę mogła liczyć na prezent w postaci zakładki zachęcającej do czytania, z kotem w roli głównej oczywiście. Uczniowie chętnie odpowiedzieli na to zaproszenie i wypożyczyli łącznie 68 książek! Wzór zakładek został zaczerpnięty z czasopisma Biblioteka w szkole - okazały się one świetnym sposobem na zaktywizowanie nawet opornych czytelników. Bardzo nam jest miło kiedy tyle książek trafia w ręce młodych czytelników! Miłej lektury!

 

17
02.2020

Przejdź do - Luty - miesiąc zakochanych w czytaniu!

Luty - miesiąc zakochanych w czytaniu!

Od początku miesiąca namawiamy Was, aby pokochać spędzanie czasu ze słowem pisanym. Ma to miejsce za sprawą wystaw bibliotecznych, na których można podziwiać czerwone serduszka w dużej ilości i hasła zachęcające do czytania. Ekspozycję ozdabiają też świetne memy biblioteczne, które  udostępnione zostały na portalu Lustro Biblioteki. Ich autorkami są: Izabela Czop, Monika Schmeichel-Zarzeczna i Natalia Kraszkiewicz pracujące w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lublinie.
W dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły byli zaproszeni do zabawy "Randka w ciemno z książką". Na każdej przerwie lekcyjnej można było wypożyczyć tajemniczą książkę. Dla niepoznaki każda z nich opakowana była w gazetę, natomiast informacje na przyklejonym serduszku sugerowały, dla kogo jest przeznaczona - chłopak i/lub dziewczyna oraz przedział klasowy. Trzeba przyznać, że zabawa okazała się być przednia, a i frekwencja tego dnia była wielce zadowalająca - wypożyczono aż 90 książek!
Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za tak liczny udział w walentynkowej akcji czytelniczej i zachęcamy każdego z osobna - zakochaj się w czytaniu!
 


14
02.2020

Styczeń w liczbach

Jak ten miesiąc szybko upłynął... Z pewnością dlatego, że przez dwa „środkowe” tygodnie trwały ferie zimowe. W związku z powyższym nastał czas na podsumowanie aktywności czytelniczej. W poprzednim miesiącu wypożyczalnię biblioteczną odwiedziło 277 osób i wypożyczyło 245 książek – całkiem ładny wynik trzeba przyznać. W czytelni zanotowano 185 odwiedzin, z powodu czego jest nam bardzo miło. 

 

W tym miesiącu uczniowie klasy 1B wypożyczyli 54 książki i tym samym znaleźli się na miejscu pierwszym!

Klasa 1A,  znalazła się na miejscu drugim z wynikiem 45 książek.

Miejsce trzecie należy do klasy 2B - jej uczniowie wypożyczyli 33 książki.

Tuż za podium znalazła się klasa 4A z wynikiem 23 wypożyczonych książek.

 

Wśród Czytelników Miesiąca znaleźli się następujący uczniowie:

Lidia Stawarz z kl. 1B - 12 książek

Julia Majka z kl. 1B - 11 książek

Julia Grabania z kl. 1B - 10 książek

Zuzanna Jóźwik z kl. 1B - 7 książek

Magdalena Czarnecka z kl. 2B - 7 książek

Weronika Putek z kl. 1A - 6 książek

Emil Żoczek z kl. 5B - 5 książek

Zofia Drapich z kl. 3A - 5 książek

Hanna Adamczyk z kl. 1A - 5 książek

 

Tak oto wygląda sytuacja zeszłego miesiąca, tymczasem zaczął się już luty i w oczekiwaniu na Święto Zakochanych serdecznie zapraszamy Was do odwiedzania biblioteki jak najczęściej. 

 


 

 

"Połowa człowieka składa się z książek, które przeczytał."

 

Kazimierz Kutz

  

03
02.2020

Ferie tuż tuż ...

Tak jak w zeszłym roku zapraszamy Was do udziału w akcji czytelniczej – ZABIERZ KSIĄŻKĘ NA FERIE. Ze względu na to, że w czasie ferii będziecie mieli więcej wolnego czasu, prosimy o wypożyczanie książek, aby nie stały smutne na regałach w bibliotece. Z pewnością umilą Wam niejedną chwilę.

Tymczasem życzymy Wam, aby ferie zimowe były śnieżne, pełne atrakcji i wypoczynku od codziennych obowiązków szkolnych oraz przede wszystkim bezpieczne.

 

07
01.2020

Grudzień w liczbach - podsumowanie

Rozpoczął się nowy rok, więc czas na grudniowe podsumowania aktywności czytelniczej. W miesiącu kończącym 2019 rok odnotowano 366 odwiedzin uczniów i nauczycieli w bibliotecznej wypożyczalni, podczas których wypożyczono 345 książek: 70 lektur i  275 książek beletrystycznych oraz związanych z zainteresowaniami. Z liczb wynika, że niektórzy tylko zwracali pozycje książkowe do biblioteki, nie wypożyczając nic w zamian. Do najbardziej aktywnych klas należały klasy pierwsze:

1B - 53 książki

1A - 43 książki

2B - 42 książki

6B - 41 książek, tuż za podium :-)

3A - 34 książki, też całkiem ładny wynik :-)

 

Teraz nadszedł czas aby wyłonić najlepszych czytelników miesiąca:

Lidia Stawarz z kl. 1b - 14 książek

Natan Śmiech z kl. 6b - 9 książek

Magdalena Czarnecka z kl. 2b - 8 książek

Julia Grabania z kl. 1b - 8 książek

Maja Kucharska z kl. 2b - 7 książek

 

W czytelni odnotowano 205 odwiedzin, z czego bardzo się cieszymy.

Największa liczba wypożyczeń miała miejsce 6 grudnia, kiedy to Święty Mikołaj nagradzał wypożyczenie książki drobnym upominkiem. Wtedy to odwiedziło nas 119 osób, które wypożyczyły 123 pozycji książkowych.

Tak oto wygląda podsumowanie miesiąca, zwycięskim klasom oraz najlepiej czytającym uczniom gratulujemy i życzymy dalszego zapału do czytania.

Może wśród postanowień noworocznych nasi młodzi czytelnicy mają też i takie, by w tym roku przeczytać dużo książek?

 

 

 

"Dom, gdzie znajduje się książka jest przybytkiem słońca."

 Kornel Makuszyński

  

02
01.2020

Życzenia  Świąteczne

Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych z bliskimi w ciepłej, rodzinnej atmosferze oraz wszelkiej pomyślności i samych szczęśliwych chwil w nadchodzącym Nowym Roku

 

życzą Bibliotekarze

 
18
12.2019

Przejdź do - Nowości w bibliotece!

Nowości w bibliotece!

Nasze zbiory wzbogaciły się o nowe pozycje książkowe, które mogą umilić Wam świąteczny czas. Zapraszamy wszystkich miłośników czytania do biblioteki.
 


18
12.2019

Przejdź do - Mikołajki w bibliotece - relacja

Mikołajki w bibliotece - relacja

Mikołajki to jedno z najbardziej ukochanych i wyczekiwanych przez wszystkie dzieci Świąt. Biblioteka szkolna również włączyła się w te radosne obchody - na osoby wypożyczające w tym dniu książkę czekały miłe upominki, które uczniowie losowali z worka Świętego Mikołaja. Bibliotekarze, jak na tę okoliczność przystało, mieli na głowach mikołajkowe czapki, zaś do pomocy przybyli przebrani za reniferki pierwszoklasiści. Dzięki plakatom rozwieszonym na terenie szkoły wszyscy zainteresowani mogli się dowiedzieć o naszych planach i licznie pojawić się tego dnia w bibliotece. W efekcie odwiedziło nas 119 uczniów i wypożyczone przez nich zostały aż 123 książki   - trzeba przyznać, że frekwencja jest nadzwyczaj zadowalająca.
Na początku grudnia zostały przygotowane wystawki, z których możecie dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat Świętego Mikołaja.
Na szczególną uwagę zasługuje świąteczna aranżacja wnętrza biblioteki, wykonana przez panią Anetę Bergieł - polonistę i bibliotekarza w jednym. Ta pracochłonna oprawa nie uszła uwagi naszym czytelnikom, którzy od razu ją zauważyli i nie szczędzili słów uznania.

Mamy nadzieję, że miło spędziliście z nami ten mikołajkowy czas. Oby Święty Mikołaj odwiedził nas również w przyszłym roku!

 

09
12.2019

Podsumowanie listopada

Rozpoczął się już grudzień, więc czas na bilans aktywności czytelniczej z poprzedniego miesiąca. Odnotowano w nim 259 odwiedzin w bibliotecznej wypożyczalni, podczas których wypożyczono 215 książek: 40 lektur i  175 książek beletrystycznych oraz związanych z zainteresowaniami - te zdecydowanie przeważyły nad obowiązkowymi pozycjami książkowymi. Z liczb wynika, że niektórzy tylko zwracali pozycje książkowe, nie wypożyczając nic w zamian. W czytelni odnotowano następującą liczbę odwiedzin - aż 272.

W listopadzie grono czytelników zasilili pierwszoklasiści i od razu szturmem podbili biblioteczne podium:

1B - 51 książek

1A - 39 książek

2B - 30 książek

Tuż za nimi znaleźli się nauczyciele z liczbą 21 wypożyczonych książek.

Jeśli chodzi o ranking najlepiej czytających w danym miesiącu uczniów to wygląda on następująco:

Magdalena Czarnecka z kl. 2B - 10 książek

Leon Drzewiecki z kl. 1B - 8 książek

Igor Smacki z kl. 1B - 7 książek

Paweł Banasik z kl. 3A - 6 książek

Kacper Smolarczyk z kl. 1A - 6 książek

Lidia Stawarz z kl. 1B - 6 książek

Emilia Wirska z kl. 2A - 6 książek

Wszystkim znakomitym czytelnikom serdecznie gratulujemy, zostaną oni nagrodzeni ślicznymi zakładkami podczas najbliższego apelu szkolnego.

Tyle, jeśli chodzi o podsumowania, tymczasem trwają już przygotowania do hucznych obchodów Dnia Świętego Mikołaja, na które serdecznie wszystkich zapraszamy!

"Książka i możliwość czytania, to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji." (Maria Dąbrowska)

 

 

 

02
12.2019

Przejdź do - Trzecioklasiści kontra "Sposób na Elfa"

Trzecioklasiści kontra "Sposób na Elfa"

W poprzednim tygodniu uczniowie klas trzecich mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę o lekturze "Sposób na Elfa". W tym celu wypełnili oni test wyboru zawierający 14 pytań. Trzeba przyznać, że poszło im całkiem nieźle i z tego powodu mamy aż piętnastu laureatów tego konkursu! :-) Zostaną oni nagrodzeni dyplomami na najbliższym apelu szkolnym. Tak oto prezentuje się podium:
 
 
Podczas zajęć lekcyjnych dzieciaki wykonywały projekty okładek do przerabianej lektury. We wszystkich pracach widać ogrom starań i zaangażowania -  zostaną one wyeksponowane w galerii bibliotecznej. Ilustracje te również zostały poddane wnikliwej ocenie wychowawców i bibliotekarza szkolnego. Z obu  klas zostały wybrane najbardziej pomysłowe i staranne rysunki. Uczniowie, którzy w konkursie plastycznym zdobyli wyróżnienie lub jedno z trzech pierwszych miejsc również zostaną uhonorowani podczas piątkowego apelu - oto i oni:
 
 
Wszystkim laureatom składamy serdeczne gratulacje. Mamy nadzieję, że przygody psiaka Elfa na długo zapadną w Waszej pamięci i być może skłonią Was do sięgnięcia po kolejne tomy z jego perypetiami.
Serdeczne podziękowania należą się wychowawcom klas trzecich - pani Annie Bańkowskiej i pani Marioli Gładys - za wspaniałą współpracę, życzliwość  oraz świetny pomysł na konkurs plastyczny ;-)
 

25
11.2019