Jesteś tutaj: Start / Biblioteka

Biblioteka

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

GODZINY PRACY BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

 

PONIEDZIAŁEK

8:00 – 14:30

WTOREK

7:00 – 14:00

ŚRODA

7:00 – 14:00

CZWARTEK

8:00 – 14:30

PIĄTEK

7:00 – 14:00

 

Nauczyciele bibliotekarze

mgr Aneta Bergieł
mgr Bożena Galon
mgr Elżbieta Homlak

 

LOGO BIBLIOTEKI

 

 

Artykuły

Dzień Kobiet, Dzień Kobiet! Niech każdy się dowie...

Z tej okazji w szkolnej bibliotece przez cały tydzień będą promowane książki o tematyce dziewczęcej, przeznaczone dla młodych czytelniczek oraz te, w których głównymi bohaterkami są przedstawicielki płci pięknej. Zachęcamy do odwiedzania biblioteki wszystkie pasjonatki czytania, każda znajdzie coś dla siebie!

09
03.2020

Luty w liczbach

Oto nadszedł czas na podsumowania lutowej aktywności czytelniczej naszych uczniów. W tym miesiącu wypożyczonych zostało 376 książek: 74 lektury i 302 związane z zainteresowaniami naszych milusińskich. Wypożyczalnię biblioteczną odwiedziło 438 osób, zaś w czytelni odnotowano 242 odwiedzin.
Największą liczbę wypożyczeń odnotowano 14 lutego, kiedy to w bibliotece obchodziliśmy Walentynki, na uwagę zasługuje też dzień 17 lutego kiedy to świętowaliśmy Światowy Dzień Kota. Trzeba przyznać, że akcje czytelnicze zdecydowanie przyczyniają się do wzrostu wypożyczeń.
W tym miesiącu na pierwszym miejscu znalazła się klasa 6B  z największą liczbą 54 wypożyczonych książek! Kochani, najwyraźniej wracacie do świetnej formy z ubiegłego roku .
Drugie miejsce należy ex aequo do klas 1A i 2A - każda z nich ma na koncie 43 książki, zaś trzecie miejsce zajęła klasa 3A z wynikiem 39 wypożyczeń. Tuż za podium znalazła się klasa 1B (35 książek), ale trzeba przyznać, że uczniowie dzielnie walczyli cały miesiąc.
Jeśli chodzi o indywidualne osiągnięcia czytelnicze, to są to następujący uczniowie:
Zosia Nowak z kl. 6B - 14 książek
Emilka Wirska z kl. 2a - 11 książek
Lidia Stawarz z kl. 1B - 11 książek
Zosia Drapich z kl. 3A - 8 książek
Natan Śmiech z kl. 6B - 8 książek
Julia Grabania z kl. 1B - 8 książek
Alicja Pawlik z kl. 1A - 7 książek
Beniamin Śmiech z kl. 6B - 7 książek
Gratulujemy najlepszym i w oczekiwaniu na wiosnę zapraszamy do częstego odwiedzania biblioteki !
 
 
"Jedynym pośrednikiem między pisarzem i nieznanym czytelnikiem jest książka, a powiernikiem tajemnych wzruszeń, zachwytów lub sprzeciwów - najczęściej bibliotekarz"
Józef Korpała (1905-1989) - polski badacz literatury i organizator bibliotekarstwa

03
03.2020

Czy wiesz, że....

w Kalendarzu Świąt Nietypowych 1 marca obchodzony jest jako DZIEŃ PRZYTULANIA BIBLIOTEKARZY. Jak sama nazwa wskazuje, w ten dzień można okazać sympatyczny gest pracownikom szkolnej książnicy. Na co dzień pomagają w wyborze ciekawej lektury i czasem przymykają oko, na uczniów spóźniających się z oddaniem książek. Dlatego w dniu dzisiejszym zachęcaliśmy Was do odwiedzenia biblioteki i przytulenia swojego bibliotekarza. Przy okazji można było zaopatrzyć się w coś miłego do poczytania.

02
03.2020

Przejdź do - Z książką czekamy na wiosnę!

Z książką czekamy na wiosnę!

Kto bacznie rozgląda się idąc do szkoły, może zaobserwować już pierwsze oznaki przyrody budzącej się powoli ze snu zimowego. Ptaszki coraz częściej śpiewają za oknem, na wielu drzewach pojawiły się już pąki, w ogródkach zaczęły kwitnąć pierwsze wiosenne kwiatki. Do obecnej pory roku, czyli przedwiośnia, nawiązują również nasze nowe wystawki biblioteczne. Do ich powstania przyczynili się uczniowie klas młodszych, wykonując piękne kolorowanki. Zachęcamy wszystkich do podziwiania obrazków i poczytania wiosennych wierszy oraz oczywiście do częstych odwiedzin w bibliotece!
 28
02.2020

Przejdź do - Huczne obchody Dnia Kota w szkolnej bibliotece!

Huczne obchody Dnia Kota w szkolnej bibliotece!

Jak co roku 17 lutego wszystkie "szare, bure lub pstrokate, wszystkie koty za pan brat" mają swoje kocie święto. Postanowiliśmy się również włączyć w te obchody. Oprócz wystawy tematycznej książek w bibliotece, na terenie szkoły pojawiły się plakaty zachęcające do odwiedzenia w tym dniu szkolnej książnicy. Bowiem każda osoba wypożyczająca dzisiaj książkę mogła liczyć na prezent w postaci zakładki zachęcającej do czytania, z kotem w roli głównej oczywiście. Uczniowie chętnie odpowiedzieli na to zaproszenie i wypożyczyli łącznie 68 książek! Wzór zakładek został zaczerpnięty z czasopisma Biblioteka w szkole - okazały się one świetnym sposobem na zaktywizowanie nawet opornych czytelników. Bardzo nam jest miło kiedy tyle książek trafia w ręce młodych czytelników! Miłej lektury!

 

17
02.2020

Przejdź do - Luty - miesiąc zakochanych w czytaniu!

Luty - miesiąc zakochanych w czytaniu!

Od początku miesiąca namawiamy Was, aby pokochać spędzanie czasu ze słowem pisanym. Ma to miejsce za sprawą wystaw bibliotecznych, na których można podziwiać czerwone serduszka w dużej ilości i hasła zachęcające do czytania. Ekspozycję ozdabiają też świetne memy biblioteczne, które  udostępnione zostały na portalu Lustro Biblioteki. Ich autorkami są: Izabela Czop, Monika Schmeichel-Zarzeczna i Natalia Kraszkiewicz pracujące w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lublinie.
W dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły byli zaproszeni do zabawy "Randka w ciemno z książką". Na każdej przerwie lekcyjnej można było wypożyczyć tajemniczą książkę. Dla niepoznaki każda z nich opakowana była w gazetę, natomiast informacje na przyklejonym serduszku sugerowały, dla kogo jest przeznaczona - chłopak i/lub dziewczyna oraz przedział klasowy. Trzeba przyznać, że zabawa okazała się być przednia, a i frekwencja tego dnia była wielce zadowalająca - wypożyczono aż 90 książek!
Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za tak liczny udział w walentynkowej akcji czytelniczej i zachęcamy każdego z osobna - zakochaj się w czytaniu!
 


14
02.2020

Styczeń w liczbach

Jak ten miesiąc szybko upłynął... Z pewnością dlatego, że przez dwa „środkowe” tygodnie trwały ferie zimowe. W związku z powyższym nastał czas na podsumowanie aktywności czytelniczej. W poprzednim miesiącu wypożyczalnię biblioteczną odwiedziło 277 osób i wypożyczyło 245 książek – całkiem ładny wynik trzeba przyznać. W czytelni zanotowano 185 odwiedzin, z powodu czego jest nam bardzo miło. 

 

W tym miesiącu uczniowie klasy 1B wypożyczyli 54 książki i tym samym znaleźli się na miejscu pierwszym!

Klasa 1A,  znalazła się na miejscu drugim z wynikiem 45 książek.

Miejsce trzecie należy do klasy 2B - jej uczniowie wypożyczyli 33 książki.

Tuż za podium znalazła się klasa 4A z wynikiem 23 wypożyczonych książek.

 

Wśród Czytelników Miesiąca znaleźli się następujący uczniowie:

Lidia Stawarz z kl. 1B - 12 książek

Julia Majka z kl. 1B - 11 książek

Julia Grabania z kl. 1B - 10 książek

Zuzanna Jóźwik z kl. 1B - 7 książek

Magdalena Czarnecka z kl. 2B - 7 książek

Weronika Putek z kl. 1A - 6 książek

Emil Żoczek z kl. 5B - 5 książek

Zofia Drapich z kl. 3A - 5 książek

Hanna Adamczyk z kl. 1A - 5 książek

 

Tak oto wygląda sytuacja zeszłego miesiąca, tymczasem zaczął się już luty i w oczekiwaniu na Święto Zakochanych serdecznie zapraszamy Was do odwiedzania biblioteki jak najczęściej. 

 


 

 

"Połowa człowieka składa się z książek, które przeczytał."

 

Kazimierz Kutz

  

03
02.2020

Ferie tuż tuż ...

Tak jak w zeszłym roku zapraszamy Was do udziału w akcji czytelniczej – ZABIERZ KSIĄŻKĘ NA FERIE. Ze względu na to, że w czasie ferii będziecie mieli więcej wolnego czasu, prosimy o wypożyczanie książek, aby nie stały smutne na regałach w bibliotece. Z pewnością umilą Wam niejedną chwilę.

Tymczasem życzymy Wam, aby ferie zimowe były śnieżne, pełne atrakcji i wypoczynku od codziennych obowiązków szkolnych oraz przede wszystkim bezpieczne.

 

07
01.2020

Grudzień w liczbach - podsumowanie

Rozpoczął się nowy rok, więc czas na grudniowe podsumowania aktywności czytelniczej. W miesiącu kończącym 2019 rok odnotowano 366 odwiedzin uczniów i nauczycieli w bibliotecznej wypożyczalni, podczas których wypożyczono 345 książek: 70 lektur i  275 książek beletrystycznych oraz związanych z zainteresowaniami. Z liczb wynika, że niektórzy tylko zwracali pozycje książkowe do biblioteki, nie wypożyczając nic w zamian. Do najbardziej aktywnych klas należały klasy pierwsze:

1B - 53 książki

1A - 43 książki

2B - 42 książki

6B - 41 książek, tuż za podium :-)

3A - 34 książki, też całkiem ładny wynik :-)

 

Teraz nadszedł czas aby wyłonić najlepszych czytelników miesiąca:

Lidia Stawarz z kl. 1b - 14 książek

Natan Śmiech z kl. 6b - 9 książek

Magdalena Czarnecka z kl. 2b - 8 książek

Julia Grabania z kl. 1b - 8 książek

Maja Kucharska z kl. 2b - 7 książek

 

W czytelni odnotowano 205 odwiedzin, z czego bardzo się cieszymy.

Największa liczba wypożyczeń miała miejsce 6 grudnia, kiedy to Święty Mikołaj nagradzał wypożyczenie książki drobnym upominkiem. Wtedy to odwiedziło nas 119 osób, które wypożyczyły 123 pozycji książkowych.

Tak oto wygląda podsumowanie miesiąca, zwycięskim klasom oraz najlepiej czytającym uczniom gratulujemy i życzymy dalszego zapału do czytania.

Może wśród postanowień noworocznych nasi młodzi czytelnicy mają też i takie, by w tym roku przeczytać dużo książek?

 

 

 

"Dom, gdzie znajduje się książka jest przybytkiem słońca."

 Kornel Makuszyński

  

02
01.2020

Życzenia  Świąteczne

Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych z bliskimi w ciepłej, rodzinnej atmosferze oraz wszelkiej pomyślności i samych szczęśliwych chwil w nadchodzącym Nowym Roku

 

życzą Bibliotekarze

 
18
12.2019