Szkoła Podstawowa nr 14 im. Majora Henryka Sucharskiego w Jaworznie

Grupa A

Artykuły

Przejdź do - Dzień Chłopca

Dzień Chłopca

30 dzień września to doprawdy wyjątkowa data w kalendarzu! Wszyscy chłopcy - starsi oraz młodsi na całym świecie mają wtedy swoje wielkie święto!
Już od samego rana w grupie „A” dało się wyczuć odświętną atmosferę! Po przybyciu do przedszkola na szyjach każdego z  chłopców pojawił się piękny krawat, zaś dziewczynki wraz z p. wychowawczyniami odśpiewały uroczyste "Sto lat", złożyły bohaterom dnia najserdeczniejsze życzenia i wręczyły upominki!
Po skonsumowaniu owocowej sałatki zaproszono wszystkie dzieci do wspólnej zabawy przy różnorodnych pląsach muzyczno – ruchowych. Dziewczynki wybrały także najmilszego chłopaka i udekorowały go koroną. Ufamy, że tegoroczny Dzień Chłopca na długo pozostanie w dziecięcych wspomnieniach!

 

08
10.2019

Przejdź do - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Przedszkolaki z grupy A po raz pierwszy świętowały Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.


Uroczystość odbyła się 20 września (piątek). W tym dniu wszystkie dzieci dotarły do przedszkola z pięknym uśmiechem i dobrym humorem. Było wesoło i kolorowo. Zgodnie z tradycją dzieci wysłuchały Hymnu Przedszkolaka, śpiewały ulubione piosenki i brały udział w różnych konkursach i zabawach integracyjnych. Za wspaniały udział otrzymały medale i dyplomy upamiętniające Dzień Przedszkolaka. W dalszej części uroczystości dzieci bawiły się balonowymi pieskami oraz tworzyły proste układy choreograficzne z wykorzystaniem balonów. Na zakończenie uroczystości otrzymały słodki poczęstunek. Nie zabrakło także zdjęć, do których bardzo chętnie pozowały. Impreza udała się znakomicie! Przyniosła ogromną radość i niezapomniane wrażenia. Był to dzień wspólnego przeżywania radości, współdziałania w propagowaniu i rozpowszechnianiu nowoczesnego wychowania przedszkolnego. 

02
10.2019

Przejdź do - Projekt edukacyjny "Piękna Nasza Polska Cała"

Projekt edukacyjny "Piękna Nasza Polska Cała"

Oddział przedszkolny grupa A w marcu wziął udział w II edycji Międzynarodowego Projektu "Piękna Nasza Polska Cała". Przedszkolaki wykonały zadania, które przyczyniły się do otrzymania certyfikatu. W ramach projektu dzieci zapoznały się regionalizmami krakowskimi, a także wykonały "Słownik regionalizmów krakowskich". Ponadto, przedszkolaki wykonały wielką laurkę dla Miasta Jaworzna oraz pracę plastyczną "Pani Wiosna". Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w projekcie.

02
05.2019

Przejdź do - Tłusty czwartek

Tłusty czwartek

06
03.2019

Przejdź do - Bal karnawałowy

Bal karnawałowy

1 lutego w grupie A odbył się bal karnawałowy. Nie zabrakło wielu atrakcji, konkursów, zabaw ruchowych, jak również słodkiego poczęstunku.

06
03.2019

Przejdź do - Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka

Przedszkolaki z grupy A recytowały wierszyki i śpiewały piosenki, aby uczcić Dzień Babci i Dziadka. Dziękujemy wszystkim babciom i dziadkom za liczne przybycie i wspólną zabawę.

27
01.2019

Przejdź do - Wigilia

Wigilia

27
12.2018

Przejdź do - Wizyta górników w przedszkolu

Wizyta górników w przedszkolu

12
12.2018

Przejdź do - Przedstawienie "Pchła Szachrajka"

Przedstawienie "Pchła Szachrajka"

W dniu 10.11 w naszej szkole odbyło się przedstawienie teatralne dla klas I-III oraz grup oddziałów przedszkolnych A i B. Spektakl pt. "Pchła Szachrajka" wykonała grupa teatralna działająca w Jaworznie przy klubie "Niko".Przedstawienie zainteresowało i rozbawiło publiczność.

10
12.2018

Przejdź do - Mikołajki

Mikołajki

6 grudnia do przedszkola zawitał Św. Mikołaj. 

07
12.2018