Tydzień Bibliotek 8-15 maja 2019

05.2019

Jak co roku w maju Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich jest organizatorem Tygodnia Bibliotek. Jest to już XVI edycja ogólnopolskiego projektu, promującego bibliotekę i czytelnictwo. Jego celem jest ukazanie wagi bibliotek i czytania w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza. Ważnym jest też  zainteresowanie książką różnych grup społecznych.

Każdego roku Tydzień Bibliotek odbywa się pod innych hasłem,  oraz wydarzenie promuje plakat - te nieodzowne elementy wyłonione  zostają na łamach konkursu.

Tegorocznym hasłem jest #biblioteka.

#biblioteka – za tym hasłem kryją się ludzie, zbiory, spotkania, wydarzenia, imprezy, konkursy. Współczesna biblioteka jest mocno zakorzeniona w historii, a jednocześnie śmiało spogląda w przyszłość. Marka biblioteka jest utrwalona w świadomości społecznej, ale nieustannie poszukuje nowych użytkowników i przyciąga ich innowacyjnymi usługami. Promowanie biblioteki opatrzone znakiem # ułatwia potencjalnym użytkownikom dotarcie do jej usług i zasobów, świadczy o tym, że biblioteka jest nowoczesna i korzysta z nowych technologii. Hasztag porządkuje i wyróżnia, a przede wszystkim podkreśla szczególne znaczenie biblioteki w systemach informacyjnych.(źródło: sbp.pl)

W ramach Tygodnia Bibliotek nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej kampanii "Przerwa na czytanie". Akcja odbywa się już w po raz czwarty, a jej pomysłodawcą jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim. Mamy nadzieję, że 8 maja chętnie się przyłączycie do wspólnego czytania, szczegóły udostępnione zostały na plakatach oraz będą regularnie przypominane przez szkolny radiowęzeł. Zapraszamy do udziału wszystkich uczniów, jak również nauczycieli.

PS. 8 maja to również dzień szczególny dla wszystkich bibliotekarzy - wtedy to obchodzą oni swoje święto. Życzenia będą mile widziane :-)