Kwiecień w liczbach

05.2019

Nastał już maj, więc czas najwyższy na podsumowania poprzedniego miesiąca.

Bierzemy tu pod uwagę pierwszy i ostatni tydzień kwietnia.Wypożyczalnię biblioteczną w tym czasie odwiedziło 81 osób i wypożyczyło 86 książek: 36 lektur i 50 książek będących zainteresowaniami czytelniczymi uczniów. Z biblioteki na miejscu skorzystano 131 razy, co jak w poprzednich miesiącach stanowi całkiem ładny wynik.

Najwięcej wypożyczeń miało miejsce tuż przed długim majowym weekendem - 30 kwietnia, kiedy to 29 książek trafiło w ręce naszych młodych czytelników. Z pewnością przyczyniła się do tego klasa 3a, której uczniowie w tym dniu chętnie zaopatrywali się w lektury.

Ma to również oddźwięk w podsumowaniach miesięcznych:

klasa 3a zajęła pierwsze miejsce z wynikiem 28 książek, na drugim miejscu znalazła się klasa 1b z wynikiem 14 książek, zaś tuż za nimi z wynikiem 13 książek znalazła się klasa 2a.
Gratulujemy najlepszym i zachęcamy do korzystania z biblioteki w kolejnych miesiącach.

"Książki są jak towarzystwo, które sobie człowiek dobiera."

Monteskiusz