Godzina kodowania

01.2019

Godzina Kodowania z Uczymy Dzieci Programować – dzielmy się radością kodowania

Uczniowie klasy 1b pod kierunkiem pani Małgorzaty Kozioł w ramach zajęć pozalekcyjnych Programowanie na dywanie oraz realizowanego programu Uczymy Dzieci Programować w dniach od 03. do 09.12.2018 roku z powodzeniem wzięli udział w kolejnym już wyzwaniu pn. „Godzina Kodowania z Uczymy Dzieci Programować – dzielmy się radością kodowania”.

Główne cele konkursu to:

• Rozpowszechnianie inicjatywy jaką jest Godzina Kodowania;

• Zainteresowanie programowaniem szerokiej grupy odbiorców;

• Poszerzenie umiejętności programistycznych, wprowadzenie elementów kodowania i robotyki do codziennych zajęć dydaktycznych w szkole;

Kodowanie to rozwój logicznego, algorytmicznego myślenia, zadaniowego podejścia do stawianych problemów, rozwój kompetencji społecznych i mnóstwo dobrej zabawy. Warto przeznaczyć godzinę na aktywności związane z programowaniem, bo to inwestycja w przyszłość dziecka.

Warunkiem uzyskania Certyfikatu i Dyplomów było w okresie od 3 do 9 grudnia 2018 r. zrealizowanie zadania przygotowanego przez organizatorów ogólnopolskiego konkursu, a następnie podzielenie się w grupie na facebook www.uczymydzieciprogramowac.pl wiedzą, doświadczeniami i dobrymi praktykami w formie fotorelacji.