Udział w akcji bicia rekordu

12.2018

„ZE SZNUPKIEM BEZPIECZNI W DRODZE”

Nasza szkoła, jako jedna z 287 placówek województwa śląskiego brała udział w ustanawianiu rekordu Polski.

Zgodnie z planem dnia 18 grudnia 2018 r. oddział przedszkolny „B”, klasy pierwsze i klasa II „a” brały udział w ustanawianiu rekordu Polski w ilości uczestników biorących udział w akcji. Akcja edukacyjna dla najmłodszych organizowana była na terenie województwa śląskiego przez Centrum Rozwoju Lokalnego z Zawiercia i Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach i przebiegała pod hasłem „Ze Sznupkiem bezpieczni w drodze”. Podejmuje ona tematykę bezpieczeństwa na drodze i miała na celu oprócz bicia rekordu, zwiększenie poziomu wiedzy dotyczącej podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym wśród dzieci, ocieplenie wizerunku policjanta jako funkcjonariusza publicznego.

Dzieci naszej szkoły biorące udział w akcji, zostały przed wejściem do świetlicy policzone w obecności niezależnego świadka, którym była pani Katarzyna Domagała - pracownik Powiatowej Placówki Sanitarno-Epidemiologicznej. Następnie uczniowie otrzymali do pokolorowania rysunek Sznupka - maskotki śląskiej Policji. Dokładnie o godzinie 10.00 sygnał gwizdka obwieścił czas rozpoczęcia kolorowania i ten sam sygnał gwizdka zakończył akcję niecałe 29 minut później, gdy ostatnie dziecko zakończyło kolorowanie. Dzieci z wielkim zaangażowaniem malowały obrazek, który następnie zabrały do domu, aby powiesić go w widocznym miejscu, ponieważ ma on przypominać o bezpieczeństwie na drodze.

G. Machejek