Ogólnopolski Konkurs 100 - lecie Odzyskania Niepodległości

100 LECIE ODDZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

z OGÓLNOPOLSKIM PROGRAMEMEM

„UCZYMY DZIECI PROGRAMOWAĆ”

W dniach od 13 do 20 Listopada 2018 r. klasa 1b wzięła udział w kolejnym wyzwaniu - 100 Lecie Odzyskania Niepodległości z Uczymy Dzieci Programować. Warunkiem uzyskania Certyfikatów było wykonanie w ciągu trzech dni, trzech zadań wymagających kodowania i programowania. Zadania zostały przygotowane przez organizatorów ogólnopolskiego konkursu. Obejmowały one tematykę patriotyczną i historyczną.

Zadanie I: Jestem Polką, jestem Polakiem – co to dla mnie znaczy?

W ramach tego zadania utworzyliśmy kod z naszymi wartościami. Zajęcie przebiegało w dwóch etapach:

1. Najpierw wspólne ustaliliśmy najważniejsze dla nas wartości i zakodowaliśmy je na macie.

2.Następnie przeszliśmy do pracowni komputerowej i tam przy wykorzystaniu maty wirtualnej do kodowania zaprezentowaliśmy swobodne interpretacje tematu.

Jesteśmy dumni! To nasze kolejne, nowe, wspaniałe doświadczenia!

Zadanie II:Polska i jej sąsiedzi.

Odszukaliśmy na mapie granice naszego kraju. Ustaliliśmy, z kim Polska sąsiaduje. Poznaliśmy flagi naszych sąsiadów. Ustaliliśmy, do którego z państw należą poszczególne flagi. Zamieściliśmy mapkę (granice Polski) na macie i wyznaczyliśmy miejsca granic Polski z Rosją, Litwą, Ukrainą, Białorusią, Słowacją , Czechami i Niemcami. Oznaczyliśmy te miejsca na macie flagami tych państw.

Świetnie poradziliśmy sobie z tym zadaniem i było wiele radości.

Zadanie III: Znam swój kraj - gra planszowa

Stworzyliśmy grę planszową na macie do kodowania. Podzieliliśmy się na 4 zespoły. Losowaliśmy rzutem kostki numer pytania ( pytania dotyczyły wiedzy patriotycznej i historycznej) oraz gromadziliśmy punkty na macie ustawiając kubki na wybranych liczbach i znakach. Grupa zielonych jako pierwsza uzyskała wymaganą "czwórkę", ale wszyscy bawiliśmy się świetnie.

Regulamin konkursu wymagał bieżących relacji fotograficznych i opisowych z wykonania poszczególnych zadań oraz podsumowania zadań w formie ankiety on-line, z czego wywiązaliśmy się wzorowo. W konkursie uczestniczyło około 300 szkół z całej Polski. A my możemy poszczycić się kolejnym Certyfikatem.